UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sport kształtuje osobowość

Elbląg, Teresa Sukniewicz-Kleiber.
Teresa Sukniewicz-Kleiber.

To była moja młodość - mówi Teresa Sukniewicz-Kleiber, znakomita płotkarka, Sportowiec Roku 1970 w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. - Chociaż to były trudne lata i wymagały wielu wyrzeczeń, były dla mnie fantastyczne. Z perspektywy czasu wspominam ten czas jako jedno wielkie pasmo sukcesów, chociaż nie udało mi się zrealizować wszystkich swoich marzeń w sportowej karierze zawodniczej.

Teresa Sukniewicz specjalizowała się w biegach płotkarskich. W 1968 r. uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku, gdzie odpadła w półfinale biegu na 80 m przez płotki. Na Mistrzostwach Europy w Atenach (1969) była piąta, a w Helsinkach (1971) zdobyła brązowy medal na 100 m przez płotki. Trzykrotnie ustanawiała rekordy świata na tym dystansie, a siedmiokrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Polski.
     - Był to dla mnie ogromnie ważny okres - wspomina Teresa Sukniewicz. - Nie tylko dla mojej historycznej karty, ale przede wszystkim dla kształtowania mojej osobowości młodego człowieka. To wszystko dało mi wiele siły w normalnym życiu. Dlatego jestem za wspieraniem sportu przez edukację. Wdrożenie w odpowiednim czasie młodzieży do ruchu to przecież naturalna potrzeba młodych ludzi. Tymczasem u nas, jak są jakieś kłopoty, to zdejmuje się środki na sport, kulturę itd. To jest żałosne, bo jeśli nie zainwestuje się w młodzież, w jej naturalne potrzeby ruchu, nie wprowadzi się tego nawyku, to potem są kłopoty. Obserwujemy zachodnie kraje, gdzie te sprawy są poukładane, warto korzystać z tych dobrych wzorów. Jestem umiarkowaną optymistką i wierzę, że nadejdzie i u nas czas, kiedy wydatek na jeszcze jedną godzinę wychowania fizycznego w szkołach nie będzie wyczynem ponad siły Ministerstwa Edukacji, bo to się bardzo opłaca - dodaje Pani Teresa.
     Z płotkarską sławą lat siedemdziesiątych rozmawialiśmy w czasie pobytu Teresy Sukniewicz-Kleiber w Elblągu.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama