UWAGA!

Sportowa baza w miasteczku

 Elbląg, Na razie wygląda to niezbyt okazale
Na razie wygląda to niezbyt okazale (fot. Paweł Serocki).

Przed tygodniem rozstrzygnięto przetarg publiczny na dokończenie budowy otwartych obiektów sportowych w miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. Najwięcej zadowolenia nowa inwestycja sprawi lekkoatletom, ale skorzysta z tego przede wszystkim młodzież z kilku szkół działających w miasteczku.

Budowę kompleksu sportowego w miasteczku rozpoczęto w roku 1999, lecz z braku środków przerwano ją w roku 2000. Gospodarzem kompleksu jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, który od dawna zabiegał o pieniądze na jego ostateczne wykończenie. Elbląski samorząd podjął decyzję, że sfinansuje inwestycję z budżetu miasta.
     - W miasteczku szkolnym w rejonie ul. Saperów zostanie po kilku latach przerwy dokończona oczekiwana przez młodzież inwestycja - mówi Stanisław Pernal, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. - Będzie to tartanowa, 333-metrowa bieżnia czterotorowa. Na 100-metrowej prostej bieżnia będzie miała sześć torów. Powstaną skocznie w dal i wzwyż, czyli kompleksowy obiekt lekkoatletyczny do treningu. Zakres prac obejmować będzie również wymianę odwodnień liniowych wzdłuż bieżni, boiska do koszykówki i przy pawilonie. Zamontowane zostaną także cztery belki do skoku w dal i do trójskoku. A to oznacza podniesienie standardu obiektu i jego lepszą funkcjonalność.
     Dokończenie tej budowy zapisano w programie „Rozwoju sportu do roku 2013” A program, o czym przypomnę, przyjęła Rada Miejska wiosną tego roku. - Koszt całkowity inwestycji szacowany jest w granicach 800 tys. złotych. Jej zakończenie przewiduje się do końca listopada, o ile dopisze pogoda, od której zależy formowanie tartanowej nawierzchni bieżni - precyzuje dyrektor.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • wygladam przez okno i dalej nie widze zeby zaczeto budowac calosezonowe boisko pilkarskie przy 4 lo, mialo byc do konca wrzensia ale juz chyba jest pazdzienrik czy moze sie myle??
  • 31.12.07r mija termin zakończenia inwestycji i w elblągu dalej nie bedzi nic.
Reklama