UWAGA!

Spotkanie z mistrzami

 
Elbląg, Spotkanie z mistrzami
fot. nadesłana

W piątek, 1 marca młodzi elblążanie spotkali się z finalistami tegorocznych Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych. Wizyta była jednocześnie zakończeniem cyklicznych zajęć tanecznych, w których dzieci brały udział od listopada 2018 do końca stycznia 2019. Spotkanie odbyło się w Centrum Tańca „Promyk”.

Centrum Tańca „Promyk” w ramach projektu „Czas na taniec!" od listopada 2018 do stycznia 2019 organizowało dla dzieci w wieku szkolnym zajęcia z tańca towarzyskiego. Dzieci, pod okiem wykwalifikowanej instruktorki, przez trzy miesiące uczyły się podstawowych kroków cha-chy, samby, rumby, walca angielskiego oraz walca wiedeńskiego. W okresie przedświątecznym, młodzi uczestnicy projektu wzięli również udział w „Tanecznych Mikołajkach”, zorganizowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem Jantar, podczas których w formie zabawy, wykorzystywały wszystkie utrwalone wcześniej kroki taneczne.
       Zwieńczeniem zajęć tanecznych było spotkanie uczestników projektu z tegorocznymi medalistami Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych – Katarzyną Czyżyk i Michałem Zacharewiczem. Para w tym roku zdobyła 3. miejsce i stanęła na podium wśród najlepszych zawodników z całej Polski.
       Podczas spotkania, tancerze opowiadali dzieciom o swojej pasji, o codziennych treningach i pracy jaką wkładają w ciągły rozwój swoich umiejętności. Doświadczeni tancerze, podczas krótkiego wykładu, chcieli również przekazać młodszym, że taniec to nie tylko trening ciała i nauka wielu różnych choreografii, ale przede wszystkim ćwiczenie charakteru i rozwijanie pasji na całe życie. Podczas spotkania nie zabrakło również warsztatów tanecznych. Młodzi elblążanie dawali z siebie wszystko, aby pokazać medalistom jak wiele nauczyli się podczas trzech miesięcy. Na koniec dzieci zbierały autografy od mistrzowskiej pary, co było ogromnym zaskoczeniem i miłą niespodzianką.
      
      
Paula Radzikowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama