UWAGA!

Srebro Patrycji Grześkowiak (karate)

W Poznaniu zakończyły się mistrzostwa Polski w karate shotokan w kategoriach kadetów, juniorów, seniorów i open. Uczestniczyło w nich 250 zawodniczek i zawodników. Znakomicie walczyła Patrycja Grześkowiak z Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki Andrex z Elbląga, zdobywając wicemistrzostwo Polski.

Uczennica elbląskiego II Liceum Ogólnokształcącego w kategorii otwartej w kumite indywidualnym kobiet dotarła do finału. W czasie decydującego o pierwszym miejscu pojedynku elblążanka złamała palec, co przeszkodziło jej w zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Srebrny medal to nie wszystko, bowiem waleczność Patrycji zyskała uznanie Janusza Charsta, selekcjonera kadry Polski i elblążanka została powołana do kadry. To oznacza, że zostanie objęta trzyletnim cyklem szkolenia na szczeblu centralnym.
     W Poznaniu Warmię i Mazury reprezentowali karatecy z Olsztyna, Elbląskiego Klubu Karate i koledzy Patrycji Grześkowiak z Andrexu, ale w rywalizacji z zawodnikami z 22 klubów z całej Polski nie zanotowali podobnego do Patrycji sukcesu. Najbliżej podium był Przemysław Studziński, który zajął czwarte miejsce. Stąd też srebro Patrycji Grześkowiak ma szczególną wartość.
     Pięknego sukcesu gratulujemy dzielnej zawodniczce i jej trenerowi Janowi Zamojcinowi.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama