UWAGA!

Startuje liga wojewódzka kadetek (piłka siatkowa)

Zakończyły się, po wielu perypetiach, przygotowania do nowego sezonu w lidze wojewódzkiej siatkarek kadetek. Jeszcze we wrześniu nie znany był ostateczny skład drużyn, które miały zagrać w lidze. Z rozgrywek wycofało się kilka drużyn, ale wystąpią w nich dwie drużyny MKS Truso Elbląg.

Ostatecznie w lidze o prymat powalczy 10. zespołów, które podzielono na dwie grupy. W grupie „A” zagrają MKS Truso I Elbląg, MKS Dobre Miasto, MOSiR Giżycko, UKS Gala Braniewo i KS Bartoszyce. W skład grupy „B” weszły zespoły MKS Truso II Elbląg, MKS Zryw Volley Iława, UKS Piątka Olsztyn, SPS Sparta Braniewo i LKS Wel Lidzbark. Rozgrywki ligi w Elblągu zainauguruje w sobotę o godz. 12 drużyna MKS Truso I meczem z KS Bartoszyce. Spotkanie rozegrane zostanie w hali sportowej SP 12 przy ul. Zajchowskiego. Aleksandra Pietrulewicz, trenerka kadetek Truso przyznaje, że jej zespół tworzyć będą młode, utalentowane siatkarki, a celem jaki sobie wyznaczyły jest prymat na Warmii i Mazurach w tej kategorii wiekowej i walka o wysoką lokatę w kraju. Większość dziewcząt rozpoczęła naukę w szkołach średnich i stara się pogodzić zwiększone obowiązki w nauce z uprawianiem sportowej pasji. W drużynie, w fazie podstawowej rozgrywek zabraknie Moniki Tchórzewskiej, która jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Zawodniczka bierze udział w rozgrywkach 2 grupy II ligi w drużynie SMS Sosnowiec. Do Elbląga, Monika wróci na decydującą fazę meczów, aby od szczebla finału województwa, poprzez rozgrywki centralne, ponownie występować w barwach Truso.
       Druga drużyna kadetek Truso ma wolny termin, a ligowe boje rozpocznie w następny weekend. Siatkarki kadetki informując, że kibice mają wolny wstęp na ich mecze, liczą na ich doping.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama