UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendia i nagrody dla zdolnych sportowców

 
Elbląg, Stypendia i nagrody dla zdolnych sportowców
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Prezydent Witold Wróblewski zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych (do 30 grudnia) oraz wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień dla zawodników i trenerów oraz innych osób wyróżniających się w działalności sportowej (do 31 grudnia). Finansowe wsparcie może zostać przyznane zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe w rywalizacji krajowej i międzynarodowej.

W kończącym się 2020 roku prawie 40 zawodników z Elbląga otrzymywało co miesiąc stypendium sportowe z budżetu Elbląga. Stypendium ma na celu wspieranie rozwoju kariery sportowej wyróżniających się elbląskich zawodników na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miejskiej.

Do 30 grudnia można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego na 2021 rok. Jego otrzymanie jest uwarunkowane osiągnięciami sportowymi uzyskanymi w roku poprzedzającym przyznanie stypendium. Więcej szczegółów, w tym warunki, jakie trzeba spełnić, żeby ubiegać się o stypendium sportowe, oraz wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Z kolei do 31 grudnia można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień prezydenta Elbląga dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz trenerów i innych osób wyróżniających się w działalności sportowej. Wyróżnienia i nagrody przyznawane są jako wyraz uznania dla zawodników za prezentowany przez nich poziom i wysokie wyniki sportowe oraz trenerom i innym osobom odznaczającym się osiągnięciami w działalności sportowej na obszarze Gminy Miasto Elbląg. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu

- Wiemy, że są powody do dumy, bo mamy w Elblągu zdolną młodzież, która osiąga sukcesy sportowe. To zasługa zawodników, trenerów, działaczy i rodziców – mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Stypendia i nagrody to forma wsparcia samorządu Elbląga dla zawodników, by mogli dalej rozwijać swoje sportowe kariery.   

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 55 239 31 48 lub drogą mailową pisząc na adres dspir@umelblag.pl. Wnioski można składać w holu budynku głównego Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 w specjalnie przeznaczonej do tego skrzynce podawczej (po uprzednim włożeniu ich do kopert).

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Pan prezydent mówi. .. "mamy w Elblągu zdolną młodzież, która osiąga sukcesy sportowe ". .. , no to panie prezydencie przeznacz te zaplanowane - wspólnie z byłą radną - 160 tyś zł na stawianie pomnika właśnie dla naszych sportowców jako dodatkowe środki na Ich rozwój. A tym osobom "pomnikowym"wystarczy. .. nazwa ronda, ulicy.
Reklama