Sukces Techtransu w Gdańsku (piłka ręczna)

Z tarczą wrócili z Gdańska piłkarze ręczni I-ligowego zespołu Wójcik Meble Techtrans. Nie pozwolili na zbyt wiele zawodnikom tamtejszego SMS, wygrywając 34:29 (18:14). To drugie z rzędu zwycięstwo elblążan w nowym sezonie, chociaż końcówka meczu w ich wykonaniu nie była najwyższych lotów.

Pojedynek rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0, a po 5 minutach było już 5:3 dla nich. Wtedy elblążanie skoncentrowali się w obronie, precyzyjnie rozgrywali piłkę i w 10. minucie po trafieniu Filipa Korzeniowskiego doprowadzili do remisu 7:7. Po kolejnych 5 minutach było już 11:8 dla Techtransu i mecz zaczynał się układać ułożył się po myśli elblążan. Bramkę do szatni przed przerwą na 18:14 zdobył Michał Gryz.
       Po wznowieniu gry elblążanie nie rezygnowali z powiększenia zdobyczy bramkowej. Było to możliwe dzięki dobrze pracującej linii obrony i Markowi Wróblowi, ostatniej skutecznej zaporze po rzutach gdańszczan. Kiedy w 50. minucie spotkania elblążanie po trafieniu Grzegorza Szczepańskiego prowadzili 29:22, wydawało się, że jest już po meczu. Stało się jednak inaczej, bo przestój zawodników Techtransu wykorzystali gdańszczanie, szybko niwelując ich przewagę bramkową. W 57. minucie elblążanie prowadzili już tylko 31:28. Widmo remisu było bardzo blisko. Stało się jednak inaczej, bo w ostatnich minutach spotkania elblążanie dorzucili trzy bramki, tracąc tylko jedną, i wygrali mecz 34:29.
       Obserwatorzy meczu z zaskoczeniem podkreślali korzystne zmiany w grze elblążan w porównaniu do ubiegłego sezonu. Zdecydowanie lepiej funkcjonuje blok defensywny, wzrosła skuteczność snajperów. Jak się okazało, to wszystko było receptą na zwycięstwo w Gdańsku. Gratulacje!
       Skład i bramki elblążan: Wróbel, Z. Korzeniowski – Michałów 2, Ośko 9, Parwenis 2, Dukszto 1, Gryz 3, F. Korzeniowski 5, Januszewski 1, Długosz 1, Maluchnik 3, Fonferek, Szczepański 5, Malandy 2. Kary 4 min.
       Najskuteczniej dla SMS rzucali: Klinger 8, Kowalczyk 6, Dawidowski (wychowanek MKS Truso) 5. Kary 2 min.