UWAGA!

Sukces UKS Wilanowia z Warszawy (piłka ręczna)

Elbląg, Sukces UKS Wilanowia z Warszawy (piłka ręczna)
(fot. Paweł Serocki)

Z okazji „Dni Elbląga” rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców. Z pięciu drużyn uczestniczących w turnieju, w tym jednej z Niemiec, najlepszą okazała się warszawska Wilanowia.

Już pierwsze mecze wykazały różnicę w szkoleniu przyszłych mistrzów szczypiorniaka w Polsce i w Niemczech. U naszych zachodnich sąsiadów w tej kategorii wiekowej piłkarze nie mogą używać kleju do rąk ułatwiającego operowanie piłką. Ponadto duży nacisk kładzie się na rozgrywanie spotkań w atmosferze fair play. Arbitrzy prowadzący mecze w Niemczech za każdy faul karzą młodych zawodników czerwoną kartką definitywnie wykluczającą ich z gry. Nic więc dziwnego, że goszcząca w Elblągu drużyna HSV Troisdorf wygrała tylko jeden mecz - 28:11 z MKS Truso i zajęła czwarte miejsce. W zespole z Elbląga zagrali chłopcy, dla których był to pierwszy w ich sportowej przygodzie turniej. Truso zajęło piąte miejsce bez żadnego zwycięstwa.
     Turniej wygrała drużyna UKS Wilanowia z Warszawy, pokonując 30:25 Zespół Szkół z Ryjewa, 33:18 MKS Truso, 26:21 HSV Troisdorf i 22:17 Gimnazjum nr 2 z Kwidzyna. Drugie miejsce dla Kwidzyna, a trzecie dla Ryjewa.
     Wszystkie zespoły honorowano pucharami i pamiątkowymi dyplomami. Królem strzelców z 35 bramkami został Błażej Jaworski z Ryjewa, najlepszym zawodnikiem Krzysztof Kowalczyk z Warszawy, a bramkarzem Thomas Feitenheimer z Niemiec.
     Organizatorem turnieju był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama