Świetne występy młodych siatkarek Truso

Elbląg, Świetne występy młodych siatkarek Truso

Miniony weekend był udany dla młodych siatkarek MKS Truso Elbląg. Zarówno kadetki jak i młodziczki osiągnęły korzystne wyniki.

Kadetki Truso rozpoczęły drugą rundę rozgrywek w województwie warmińsko - mazurskim od zwycięstwa 3:0 z zespołem MKS Dobre Miasto. Pomimo zwycięstwa w trzech setach mecz był zacięty i do końca nie wiadomo było kto wygra spotkanie. Elblążanki zachowały zimną głowę w końcówkach setów i to one mogły cieszyć się ze zdobycia dwóch punktów. Najbliższym rywalem elblążanek będzie zespół UKS Absolwent Olsztyn, a mecz zostanie rozegrany w środę (28 listopada) o godz. 17:00 w III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Browarnej 1.
       Z kolei młodziczki Truso wygrały już trzeci turniej w I lidze wojewódzkiej młodziczek. Po długiej czterogodzinnej podróży do Ełku, dziewczyny zaczęły pierwszego seta znakomicie i rozbiły UKS Salos Ełk 25:6. W drugim secie wdarła się dekoncentracja i chwilowe zmęczenie podróżą co przełożyło się na wynik i porażkę 20:25. Tie-break to koncertowa gra młodziczek w każdej elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrana 15:3. Drugi mecz elbląskie siatkarki rozegrały z Mikro Ełk. Dziewczyny bardzo chciały po raz trzeci wygrać ligę, a do tego potrzebowały zwycięstwa nad wspomnianą drużyną. Mecz przebiegał pod dyktando Truso, które pewnie zwyciężyły w setach do 15, 13 i są głównym pretendentem do zdobycia mistrzostwa województwa. Kolejny turniej odbędzie się w najbliższą niedzielę (2 grudnia) w Elblągu od 11 do 15 w III LO.

Truso: Maja Domalewska, Amelia Tarnecka, Zuzanna Katyszewska, Agnieszka Wawro, Alicja Szaruga, Kornelia Raszewska, Gabriela Jachimczyk, Edyta Fiedorowicz, Julia Łukaczyk, Martyna Tarmasewicz, Justyna Pesta, Patrycja Wilemska, Kinga Cybulska, Natalia Bratuś, Aleksandra Olejniczak, Wiktoria Florek.