UWAGA!

Święto siatkówki

Już w środę (15 sierpnia) Elbląg zadebiutuje jako współgospodarz Memoriału Wagnera - towarzyskiego turnieju siatkówki mężczyzn rozgrywanego po raz piąty ku pamięci Jerzego Huberta Wagnera, wybitnego trenera, który zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo świata i mistrzostwo olimpijskie. Główna część memoriałowych gier odbędzie się w Olsztynie.

W środę i czwartek hali Centrum Sportowo-Biznesowego zagrają uczestnicy wrześniowych mistrzostw Europy: Serbia, Niemcy, Holandia i Słowacja. Towarzyszyć im będzie reprezentacja Wielkiej Brytanii - siatkarski „kopciuszek”, który szykuje się do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.
     - Na świecie rozgrywane są dwa liczące się turnieje towarzyskie. Pierwszy dla reprezentacji narodowych kobiet - Volley Masters, odbywa się w Montroeux w Szwajcarii. Drugi - dla mężczyzn, to Memoriał Wagnera - mówi Jerzy Mróz, założyciel Fundacji Wagnera i pomysłodawca zawodów. - W tym roku w zawodach zagra sześć zespołów. Dla pięciu z nich to ostatni, poważny sprawdzian przez rozpoczynającymi się 6 września w Moskwie Mistrzostwami Europy.
     Uczestnicy Memoriału zagrają systemem „każdy z każdym”. Oznacza to, że wszyscy rozegrają po pięć meczów. Zwycięzcą zostanie ten, kto wygra wszystkie spotkania, będzie miał najwięcej wygranych lub najlepszy stosunek wygranych do przegranych.
     Dla Polaków faworytem jest oczywiście nasza reprezentacja, ale ma ona znakomitych rywali. Po pierwsze, naszpikowaną gwiazdami drużynę narodową Serbii z Grbiciem, Gericiem czy Miljkowiciem. Nie można też lekceważyć znakomitych Niemców z Pampelem, Andrae i Siebeckiem. Świetnie zapowiada się reprezentacja Holandii (dwukrotnego zwycięzcy Memoriału), którą poprowadzi duet trenerski Peter Blange - Ron Zwerver. Z kolei w drużynie Słowaków obejrzymy znanych z polskich boisk Martina Sopko czy Tomasa Kmeta. Nawet w najsłabszym sportowo uczestniku V Memoriału znajdziemy gwiazdę siatkarską - trenera Harrego Brookinga, który ma za sobą polską przygodę z AZS-em Częstochowa.
     Oczywiście, wymienione tu nazwiska mówią wszystko wyrobionym kibicom, mniej obeznanym może nie wszystkie są znane. Aby to nadrobić, warto przyjść do hali przy Alei Grunwaldzkiej i „pooddychać wielkim światem”. Smaczków i ciekawostek znajdzie się tam znacznie więcej.
     
     Środa, 15 sierpnia:
     godz. 15: Niemcy - Wielka Brytania
     po jego mecz pokazowy juniorskich drużyn siatkarskich MKS Truso Elbląg - Chemik
     Olsztyn
     godz. 20: Serbia - Holandia
     
     Czwartek, 16 sierpnia
     godz.15: Niemcy - Serbia
     po jego zakończeniu mecz siatkówki na siedząco Polska - IKS Atak
     godz. 20: Holandia - Słowacja
     
     Bilet na jeden dzień zawodów kosztuje 45 złotych. Nie przewiduje się sprzedaży wejściówek tylko na jedno spotkanie. Bilety można kupić w kasach CBS oraz za pośrednictwem Internetu, m.in. na stronach: www.csb.elblag.pl , www.umelblag.pl lub www.portel.pl .
     Elbląską część V Memoriału Wagnera organizują Prezydent Elbląga, Fundacja Wagnera, Centrum Sportowo-Biznesowe oraz IKS Atak Elbląg.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama