UWAGA!

Święto tańca w Elblągu

Elbląg, Święto tańca w Elblągu
(fot. arch. Agnieszka Jarzębska)

Dziś (19 października) zaczyna się 13. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Do niedzieli sędziowie i publiczność obejrzą kilkaset par tańca towarzyskiego z kilkunastu krajów.

Baltic Cup, podkreślają jego organizatorzy, to jeden z największych turniejów tanecznych w Europie. Co roku do Elbląga przyjeżdżają pary z wielu państw. O puchary i miejsca na podium walczą tancerze z krajów nadbałtyckich i północno-wschodniej Polski, w tym z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.
       Baltic Cup to nie tylko turnieje rankingowe, w tym i takie o randze międzynarodowej (w tym roku będą to turnieje WDSF World Open Latin i Standard), ale też pokazy specjalne w wykonaniu mistrzów tańca. Tym razem zaplanowano prezentacje Teatru Ruchu Ocelot, dwóch formacji przygotowanych przez Agustina Egurrolę, znanego tancerza, choreografa i sędziego tańca towarzyskiego oraz nowoczesnego klasy międzynarodowej, a także dwóch elbląskich formacji standardowych, które wykonują zespołowy taniec towarzyski. Starszy zespół we wrześniu po raz 18. zdobył tytuł Mistrza Polski, młodszy - tytuł wicemistrza.
       Festiwalowi towarzyszą też wystawy: malarstwa Justyny Grzebieniowskiej (w Galerii Nobilis na II piętrze Centrum Spotkań Europejskich Światowid) i fotograficzna (w hali Centrum Sportowo - Biznesowego przy al. Grunwaldzkiej) oraz konkurs dla fotografów.
       Dziś, od godz. 14, w hali CSB do rywalizacji staną uczestnicy kategorii: Youth Open, Junior I i II oraz Juveniles I i II. O godz. 18 pojawią się pary z kategorii Rising Stars (Wschodzące Gwiazdy) w stylach standardowym i latynoamerykańskim. Warto podkreślić, że turnieje 13. Baltic Cup ocenią sędziowie z 15 krajów.
       Bilet na trybuny kosztuje 30 zł, a przy stoliku - 70 zł. Więcej informacji - na stronie balticcup.swiatowid.elblag.pl.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama