UWAGA!

Szkolenie pod okiem Czerkawskiego

 
Elbląg, Przedstawiciele elbląskich Wikingów przez dwa dni mieli zaszczyt i przyjemność szkolić się pod okiem wybitnych polskich sportowców,
Przedstawiciele elbląskich Wikingów przez dwa dni mieli zaszczyt i przyjemność szkolić się pod okiem wybitnych polskich sportowców, fot. nadesłana

W miniony weekend (20-21 października) opiekunowie elbląskich Wikingów wzięli udział w szkoleniu instruktorów hokeja na lodzie. Głównym trenerem był polski hokeista, olimpijczyk  Andrzej Tkacz a na lodzie wspierali go wybitni hokeiści: Mariusz Czerkawski, Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz.

Szkolenie zorganizowane zostało przez stowarzyszenie SPORT7 w Tychach. Głównym trenerem prowadzącym zajęcia był polski hokeista, olimpijczyki trener Andrzej Tkacz. Pracą trenerską zajmował się między innymi w Niemczech i Austrii, był też trenerem kadry narodowej w 1997r. W zajęciach na lodzie wspomagały go wybitne gwiazdy hokeja: Mariusz Czerkawski, Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz.
      
       Przedstawiciele elbląskich Wikingów przez dwa dni mieli zaszczyt i przyjemność szkolić się pod okiem tak wybitnych polskich sportowców. Program szkolenia obejmował zarówno naukę jazdy na łyżwach dla najmłodszych jak i techniki szkolenia zawodników,
       pojawiły się również elementy psychologiczne, sposoby motywacji i zachęcania dzieci do aktywnego trybu życia.
       Mamy nadzieję że świeżo zdobyta wiedza i umiejętności będą pomocne w rozwijaniu w Elblągu tego pięknego sportu jakim jest hokej na lodzie. Wikingowie zapraszają na naukę jazdy na łyżwach i swoje treningi.
      
       Mariusz Czerkawski – najlepszy polski hokeista, który swoje pierwsze kroki na lodzie stawiał w klubie GKS Tychy. Do NHL przebił się przez świetne występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 roku zagrał w meczy gwiazd podczas All-Stars Weekend w Toronto. Olimpijczyk z Albertville 1992r.
       Wojciech Tkacz – wychowanek Baildonu Katowice, reprezentował barwy KKH Katowice Unii Oświęcim, tyskiego i katowickiego GKS, grał również w lidze szwedzkiej i niemieckiej, były reprezentant Polski w hokeju na lodzie i olimpijczyk z Albertville 1992r.
       Dariusz Garbocz – polski hokeista na lodzie reprezentował kluby: GKS Tychy,Vasteras SK, Tysovia Tychy, KKH Katowice, olimpijczyk z Albertville 1992r.
      
UKS Wikingowie Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama