UWAGA!

Tańczyli w Wilnie

Elbląg, Formacja "Lotos-Jantar"
Formacja "Lotos-Jantar" (fot. Damian Matwiejczyk).

Elbląska formacja „Lotos-Jantar” wróciła z Wilna, gdzie wzięła udział w dorocznej, kończącej sezon wielkiej gali tanecznej.

„Lotos–Jantar” pojechał do Wilna na zaproszenie Litewskiej Federacji Tańca. Podczas wielkiej gali, którą obejrzało w hali Siemens Arena 2,5 tys. osób, formacja wystąpiła ze znanym z Mistrzostw Świata Formacji Standardowych 2005 programem do muzyki zespołu Beatles oraz z nowym programem walca wiedeńskiego.
     - Występowaliśmy w doborowym towarzystwie – podkreśla Antoni Czyżyk, trener elbląskiej formacji i dyrektor Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”. – W gali wzięli udział m.in. wicemistrzowie światach w parach tanecznych, a także formacja „Żuverva” z Kłajpedy, mistrzowie świata formacji latynoamerykańskich.
     Za osiągnięte w kończącym się roku wyniki „Żuverva” otrzymała od premiera litewskiego rządu nagrodę w wysokości 80 tys. litów (około 120 tys. zł). Wielka gala taneczna w Wilnie była transmitowana w litewskiej telewizji.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • draznia mnie troszeczke te kolory sukienek tancerek z 'Lotos-Jantar', ale coz one pewnie ich nie projektowaly....takie z nich kanareczki:P
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    adidadi(2006-01-11)
Reklama