UWAGA!

Taneczny weekend

Elbląg, Taneczny weekend

Najbliższy weekend minie pod znakiem największej w rejonie Morza Bałtyckiego imprezy tanecznej – Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup rozpocznie się już w piątek i potrwa trzy dni. W tym czasie w 21 kategoriach będzie ponad 630 startów, Elbląg odwiedzi prawie tysiąc tancerzy z 18 krajów.

13. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup rozpocznie się w piątek. O godz. 12 w Centrum Sportowo – Biznesowym odbędą się zmagania młodych tancerzy w ramach Elbląskiej Ligi Tańca, o godz. 14 ruszą kategorie Festiwalowe - Youth Open w dziesięciu tańcach oraz Junior I i Junior II również w dziesięciu tańcach. Każdego dnia będą się odbywały zmagania w różnych stylach i kategoriach, ale na głównych turniejach – WDSF Open, których finały rozgrywają się na wieczornych galach, tradycyjnie już w sobotę będzie można zobaczyć pary latynoamerykańskie, a w niedzielę standardowe.
       Do dnia dzisiejszego na listach zanotowano ponad 630 startów, oznacza to, że w Elblągu zatańczy około pół tys. par. Pary oprócz klubów z całej Polski, przyjadą również z Litwy, Norwegii, Rosji, Estonii, Łotwy, Szwecji, Białorusi, Turcji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Czech, Izraela, Hiszpanii, Finlandii, Rumunii, czy Włoch.
       Najlepsi oprócz przewidzianych przez organizatorów nagród finansowych i punktów rankingowych zdobędą również dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów.
       Dla festiwalowej publiczności zawsze najciekawsze są gale wieczorne. Podczas nich rozgrywane są taneczne rundy finałowe, odbywają się również pokazy specjalne, a muzykę gra Orkiestra Filharmonii Obwodowej z Grodna pod batutą Borysa Myagkova wraz z solistami. Gale rozpoczynają się o godz. 19. W sobotę na pokazach będzie można zobaczyć Formację "Jazz One", w stylu jazz i broadway jazz z Egurrola Dance Studio, trenujące pod okiem Agustina Egurroli, – tancerza, choreografa, sędziego międzynarodowego tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego, znanego z tanecznych show prezentowanych w telewizji. Odbędzie się również występ elbląskiej formacji Lotos-Jantar - zespół zatańczy układ „Tribute to Michael Jackson” do muzyki Michaela Jacksona, którym we wrześniu po raz osiemnasty zdobył tytuł Mistrza Polski.
       Z kolei w niedzielę na gali wystąpi druga z elbląskich formacji - Jantar Elbląg. Młodszy zespół zatańczy choreografię do muzyki zespołu The Beatles - "The Beatles - The Stars Reborn", którą zdobyła tytuł wicemistrza Polski. Tego wieczoru publiczności zaprezentuje się również teatr ruchu Ocelot. Przedstawienia „Ocelota” to artystyczno-akrobatyczne show, w których główny nacisk położono na połączenie sportu, akrobatyki i artystycznych pokazów w powietrzu, tańca oraz widowiska z muzyką. W Elblągu pokaże układy z trapezem i na szarfach.
       Festiwalowi towarzyszy wiele innych działań – są wśród nich wystawy – obecnie w Galerii Nobilis można oglądać wielkoformatowe obrazy Justyny Grzebieniowskiej, pokazywane w ramach wystawy „W rytmie”, a w piątek na hali Centrum Sportowo – Biznesowego zagości wystawa tanecznych zdjęć fotografów, którzy od lat pracują podczas Festiwalu. Ogłoszony został również konkurs na najlepsze zdjęcie z Festiwalu. Zdjęcia robione podczas Festiwalu będą oceniane tuż po nim.
      
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w dniach 19-21 października na hali Centrum Sportowo – Biznesowego w Elblągu. Bilety są do nabycia w kasie CSE „Światowid”.
      
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl jest patronem medialnym 13. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.

      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama