UWAGA!

Tango argentino - taniec miłości i improwizacji

 
Elbląg, Tango argentino - taniec miłości i improwizacji
fot. nadesłana

Tango Argentino to taniec, który fascynuje ludzi z całego świata. Już od czwartku może zaczarować również ciebie.

W czwartek, 27 września, o godz. 19.30 w Centrum Tańca „Promyk”, odbędą się pierwsze zajęcia z tango argentino. Warto wybrać się z partnerem, bo to taniec, który rozbudzi wasze emocje. W tym tygodniu zajęcia są bezpłatne.
       Siła tanga tkwi w jego różnorodności. Taniec ten jest intrygujący, gwałtowny i dynamiczny, a zarazem spokojny, pełen wdzięku wręcz intymny. Tango to przede wszystkim zmysłowym spotkaniem dwojga ludzi. Tańczy się w go parze, z wyraźnym zaznaczeniem roli męskiej (prowadzącego) i kobiecej (podążającej). Tak jak w życiu istnieją w tym tańcu reguły, ale nie istnieją schematy. To tancerze decydują o ilości i długości kroków, figurach, sposobie trzymania, oraz ozdobnikach dlatego każde tango jest niepowtarzalne nawet z tym samym partnerem.
      
       Tango to taniec prosty, powtarzający się rytm łatwo wpada w ucho, wymusza skupienie i wyzwala stan głębokiego relaksu. Tango można tańczyć do różnorodnej muzyki melancholijnej, klasycznej, nowoczesnej. Nie wymaga też dużego wysiłku fizycznego, dlatego może być atrakcyjny dla ludzi w każdym wieku.
      
       Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 55 611-01-30/40, 609 977 220, mailowo: promyk@swiatowid.elblag.pl, na stronach internetowych www.promyk.elblag.pl, www.jantar.elblag.pl oraz osobiście w Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80.
      
Zyta Wrzos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama