UWAGA!

Taniec towarzyski - nauka nie tylko tańca

 
Elbląg, Taniec towarzyski - nauka nie tylko tańca
fot. nadesłana

Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko dobrze się uczyło, potrafiło odpowiednio się zachować, ładnie się prezentowało i było komunikatywne. Chcąc wszechstronnie rozwijać swoją pociechę, zapisz go na kurs tańca towarzyskiego.

Kurs tańca towarzyskiego to nauka 10 różnorodnych tańców, których znajomość przyda się w przyszłości każdemu dziecku. Każdy taniec ma inną energię i styl, dlatego zajęcia sprawiają dzieciom dużo frajdy. Ale poza znajomością kroków i figur, taniec towarzyski niesie ze sobą inne korzyści.
       Proste plecy, ściągnięte łopatki, podniesiona głowa – to postawa, jakiej dziecko uczy się na zajęciach tańca towarzyskiego i jaka wchodzi mu w nawyk. Ponadto taniec poprawia motoryczność i sprawność fizyczną. Powtarzanie sekwencji i kroków wzmacnia pamięć ruchową młodego człowieka. - Konieczność zapamiętania różnych zmian w tańcu zmusza dziecko do uwagi i szybkiej orientacji – mówi instruktor tańca towarzyskiego, Paulina Czyżyk - Udowodniono, że taniec stymuluje rozwój komórek mózgowych, wpływa na sprawniejsze myślenie, dlatego tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują oraz lepiej znoszą stres. Ponadto taniec pobudza także inwencję twórczą - uczy kreatywności.
       Udział w zajęciach tanecznych to także doskonały sposób na przezwyciężanie wstydu przed innymi oraz tremy przed występami na forum klasy.
       - Taniec to najprostszy sposób zawierania znajomości i relacji towarzyskich - mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk". - Dzieci tańczące mogą zachwycić swoimi umiejętnościami rówieśników i tym, samym zdobyć ich podziw. Taniec wzmacnia poczucia własnej wartości, wiary w siebie, atrakcyjności, dzięki czemu łatwiej jest dziecku odnaleźć się w grupie.
       Taniec towarzyski to także nauka dbania o estetyczny wygląd i kulturalne zachowanie. Podczas zajęć dzieci poznają zasady savoir-vivre i uczą się je stosować.
       - Wszystkich, których zainteresowaliśmy zajęciami z tańca towarzyskiego zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 2 listopada o godz. 17:30 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" przy pl. Jagiellończyka 1. – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. – Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę.
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama