UWAGA!

Taniec uwodzenia, czyli taniec brzucha

Wyrazistych ruchów bioder, subtelnych ruchów dłoni i ramion przy orientalnej muzyce można nauczyć się na zajęciach z tańca brzucha, które rozpoczynają się w najbliższy piątek, 5 października, w Centrum Tańca „Promyk".

Nazwa „taniec brzucha" nie jest jego nazwą oryginalną. W krajach arabskich taniec ten nazywa się „raks sharki", co można przetłumaczyć jako „taniec wschodni" czy „taniec orientalny". Jest jednym najstarszych tańców świata i wywodzi się prawdopodobnie z Egiptu. Początkowo wykonywano go w świątyniach jako taniec rytualny, który łączył to, co boskie z tym, co ziemskie. W wyniku zmian historycznych stał się bardziej powszechny w krajach arabskich, gdzie wykonywany był przy okazji uroczystości zaślubin i narodzin dziecka. Zyskał też miano tańca uwodzenia. Obecnie popularny jest na całym świecie. Taniec brzucha nie posiada żadnych spisanych reguł, jest sztuką żywą, która ciągle rozwija się i zmienia.
      
       – Taniec orientalny nie tylko usprawnia nasze ciało i kształtuje sylwetkę, ale przede wszystkim stanowi jeden z najpiękniejszych środków wyrazu artystycznego – mówi Anna Jeż, instruktorka tańca brzucha. – Uczy nas miękkości ruchów, zmysłowości, niewinnej kokieterii i kobiecości. Pomaga również w samoakceptacji, uczy wyrażania emocji, wyzwala radość i energię.
      
       Taniec brzucha bardzo dobrze wpływa na ciało, wzmacnia i rozluźnia mięśnie stóp, łydek, ud, brzucha, bioder i pośladków, a także mięśnie grzbietu. Dzięki ćwiczeniom można wyszczuplić swoją talię i wzmocnić siły witalne. Ma również zbawienny wpływ na kobiecą psychikę - pomaga pozbyć się kompleksów i odkryć własną atrakcyjność.
      
       Centrum Tańca „Promyk” zaprasza na pierwsze zajęcia z tańca brzucha, które odbędą się w piątek, 5 października, o godz. 19 w małej sali CT „Promyk”, przy ulicy Browarnej 80. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w każdy piątek.
      
Zyta Wrzos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama