UWAGA!

Tour de Pologne znowu w Elblągu (kolarstwo)

We wtorek 11 września do Elbląga zawita kolarska liga mistrzów uczestniczących w 64. Tour de Pologne (wyścig rozpocznie się 9 września). Nasza miejska trasa będzie częścią III etapu z Ostródy do Gdańska.

Trasa w mieście liczy ok. 15 kilometrów. Kolarze przejadą ulicami: Bema, gen. Grota Roweckiego, 12 Lutego, Płk. Dąbka, Brzeską, Nowodworską i Warszawską. Na wysokości Urzędu Miejskiego usytuowana będzie premia Fiata, na ul. 12 Lutego zaś będzie Premia Górska Gaspol III kat.
     Kolarze wjadą do Elbląga między godziną 13.29 a 13.48, opuszczą miasto około godz. 13.50 - 14.12. W związku z przejazdem między godz. 13 a 14 na terenie Elbląga wystąpią utrudnienia w ruchu. Objazdy dla kierowców wytyczone zostaną przez policjantów. W związku z tym użytkownicy dróg proszeni są o zachowanie ostrożności.
     Oprócz rywalizacji sportowej, podobnie jak w latach ubiegłych, na terenie miasta odbędą się również imprezy towarzyszące o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Na Placu Konstytucji w okolicy premii lotnej w godzinach od 10 do 14 zorganizowane zostanie miasteczko sportowe, w którym między innymi pawilony będą miały sklepy rowerowe i elbląskie kluby sportowe. W jednym z namiotów będzie także okazja do spotkania ze znanymi elbląskimi sportowcami. Przez cały czas policja będzie także prowadziła akcję znakowania rowerów. Oprócz tego na placu odbędzie się turniej ulicznej koszykówki, zawody sprawnościowe dla uczniów elbląskich szkół oraz pokazy trialu rowerowego i sztuk walki. Od godziny 10 do 14 w Parku Traugutta odbywać się będą biegi przełajowe.
     Z jedynym elblążaninem startującym w Tour de Pologne, Adamem Wadeckim tuż przed startem wyścigu rozmawiała Marta Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i znowu pisowcy olali elblążkowo - brawo nic tylko na nich głosować ha ha ha
 • O co Ci chodzi ENTER?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  eljotnes(2007-09-04)
 • O to, że w Ostródzie jest start a u nas tylko premia. Memoriał Wagnera też w Ostródzie grała Polska a u nas obce ekipy. Kanał Elbląski ostródzianie też próbują przechrzcić na ostr-elbl. Wstyd. U nich mieszka 33,5tys, a u nas 127tys, zaś atrakcje mają o wiele większe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zafstydzony(2007-09-05)
 • Z tego co wiem, to nie ma u nas mety, ponieważ w zeszłym roku ktoś dał ciała i nie ukończono ogólnej gdzie miała być pętla. W związku z tym trzeba było na ostatnią chwilę zmieniać trasę przejazdu i podobno wiązały się z tym jakieś kary finansowe. Także brak pętli w tym roku jest tylko i wyłącznie zasługą Elbląga.
 • tak tylko jak ludzie dojadom do pracy na drugom zniane a zwłaszcza za kanał
 • nie jechać tylko iść z buta do pracy ;D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hehehe(2007-09-11)
 • To jakieś nienormalne szaleństwo. Dla grupki 40 kolarzy do miasta wprowadza się chaos i zamieszanie. Setki pojazdów miota się po ulicach szukając przejazdu na drugą stronę miasta a trwa to kIlka godzin. Zaangażowano za nasze pieniądze wszystkie służby państwowe. Totalny chaos. Kto za to płaci ?? DOSYć TEGO WARIACTWA. KOLARZE PRECZ Z ELBLąGA!
Reklama