Trzecia porażka Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Po słabym meczu ostatecznie Olimpia uległa Zniczowi Pruszków 0:1
Po słabym meczu ostatecznie Olimpia uległa Zniczowi Pruszków 0:1 (fot. WS)

W meczu 13. kolejki II ligi gr. wschodniej elbląska Olimpia uległa na własnym boisku Zniczowi Pruszków 0:1. To trzecia przegrana elblążan w obecnych rozgrywkach. Zobacz fotoreportaż. Za tydzień żółto-biało-niebiescy zagrają na wyjeździe w Radomiu z Radomiakiem.

Słaby mecz ze wskazaniem na gości
       Podopieczni Olega Raduszko rozegrali chyba najsłabszy mecz w sezonie, dlatego nie ma się co dziwić, że po raz trzeci stracili komplet punktów. Na dobrą sprawę Olimpia stworzyła tylko jedną okazję bramkową, którą w 8. minucie zmarnował Łukasz Ślifirczyk. Napastnik Olimpii stanął oko w oko z Pawłem Pazdanem i przegrał ten pojedynek. Chwilę wcześniej to Znicz mógł otworzyć wynik, ale uderzenie głową Jędrycha przeleciało nieznacznie nad poprzedczką bramki Olimpii. To co nie udało się gościom w 5. minucie, powiodło się pięć minut później. Znicz wykonywał rzut rożny, elblążanie nie potrafili wyekspediować piłki w pole i nieporadność obrońców Olimpii wykorzystał Marcin Rackiewicz. Co prawda przy akcji, po której padł gol dla Znicza jeden z pruszkowian znajdował się na pozycji spalonej, ale arbiter puścił grę i Rackiewicz nie zmarnował stuprocentowej okazji. Olimpia miała aż 80 minut na odrobienie straty, ale grała przez całe spotkanie bardzo nieporadnie. Szwankowało w zasadzie wszystko, od ataku pozycyjnego po kontrę. Miejscowi mieli trudności z zawiązaniem składnych akcji, dobrze dysponowani obrońcy Znicza wychodzili obronną ręką z wszystkich sytuacji. Jeszcze w pierwszej części przyjezdni mogli podwyższyć wynik, ale tym razem Rackiewicz okazał się słabszy od Rogaczowa, który wybronił soczyste uderzenie pomocnika z Pruszkowa.

Druga połowa była jeszcze nudniejsza niż pierwsze 45 minut, choć mogła zacząć się dobrze dla elblążan. W 47. minucie bliski zaskoczenia Pazdana był Witalij Nadijewskij, ale golkiper Znicza na raty obronił strzał sprzed pola karnego. Później na bramkę gości strzelali Lubomir Lubenow i Anton Kołosow, ale były to zbyt słabe strzały, by zaskoczyć bramkarza żółto-czerwonych. Goście po przerwie ograniczyli się do pilnowania korzystnego wyniku, często w siedmiu-ośmiu broniąc dostępu do własnej bramki. Rzadkie kontrataki Znicza nie przyniosły żadnego zagrożenia pod bramką Olimpii. Kibice nie oglądali ciekawego meczu, bo w sobotę słabiutki Znicz trafił na jeszcze słabszą Olimpię, która nie miała ani pomysłu, ani armat, by móc myśleć choćby o zdobyciu punktu. Tym samym olimpijczykom przyszło po raz trzeci w tych rozgrywkach przełknąć gorycz porażki. Za tydzień Olimpię czeka wyjazd do Radomia, gdzie o punkty będzie bardzo trudno.

Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
       0:1 – Rackiewicz (10.)
       Olimpia: Aleksiej Rogaczow – Michał Ressel (66. Marek Paprocki), Oleg Ichim, Tomasz Lewandowski, Maciej Bobek (90. Rafał Lisiecki), Lubomir Lubenow, Maciej Scherfchen, Anton Kołosow, Tomasz Sedlewski, Rienat Taibow (46. Witalij Nadijewskij), Łukasz Ślifirczyk (75. Patryk Burzyński)
       Znicz: Paweł Pazdan – Maksymilian Banaszewski (90. Bartosz Niksiński), Dawid Duda, Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Michał Kucharski, Maciej Machalski (73. Paweł Bylak), Kamil Tomas (36. Przemysław Sztybrych), Marcin Rackiewicz (80. Mateusz Majewski), Adrian Paluchowski
       Żółte kartki: Paprocki (Olimpia) – Tomas, Jędrych, Januszewski (Znicz)
       Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)
       Widzów: 534

Komplet wyników 13. kolejki II ligi gr. wschodniej w sezonie 2012/13: Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków 0:1, Wisła Puławy – Wigry Suwałki 5:2, Stal Rzeszów – Radomiak Radom 3:1, Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:0, Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 2:2, Pogoń Siedlce – Resovia 3:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Wisła Płock 0:1, Pelikan Łowicz – Concordia Elbląg 1:0.
k.o.

• Oto na gorąco moje wrażenia z … , no właśnie, z czego? Na pewno nie z widowiska piłkarskiego. Długo powstrzymywałem się od wyrażania opinii, ale cierpliwość kibica też ma swoje granice. W tym miejscu mam pytanie do trenerów (choć wątpię czy pp. Raduszko i Szałachowski na takie miano zasługują): co wy z tą drużyną zrobiliście?! Czy puste trybuny na stadionie was nie zastanawiają? Przecież tego, co gra Olimpia nie da się oglądać. To są męki dla kibiców. Żadnej taktyki (bo laga do przodu na aferę i liczenie na przypadek to nie jest taktyka), pomyłki w składzie (co robili na boisku dzisiaj Bobek, Nadijewski, Burzyński i w końcu Szeryf, który trzy kolejki nie grał i wychodzi z marszu w pierwszej jedenastce? – żeby wymienić tylko te nazwiska). Kopanie po czołach – to najłagodniejsze określenie dla wyczynów jakie dzisiaj musieliśmy oglądać. Czy prezesi nie widzą, że panowie trenerzy nie mają żadnej – powtórzę ŻADNEJ - koncepcji i żadnego pomysłu na tę drużynę? Czy potrzeba porażki (bardzo prawdopodobnej) z Concordią, żeby ktoś w końcu przejrzał na oczy i podjął jakąś decyzję? Dlaczego, skoro nic nie wychodzi, nie próbuje się opcji ze Skokowskim? Próbuje się różne warianty z ustawieniem, wchodzą różni zawodnicy, a o Skokowskim jakby zapomniano. Nie chcę tu być niczyim adwokatem, ale jest to zastanawiające. Czyżby się komuś naraził i ponosi za to karę? A gdzie dobro drużyny? Takie i wiele, wiele innych pytań nurtuje niestety, ale już tylko garstkę kibiców.
  • ten mecz można opisać tylko jednym wyrazem: T R A G E D I A
  • No wreszcie Barawo dopiero teraz prawdziwi kibice Olimpii zobaczyli gdzie jest problem to nie klub to działacze tego klubu żaden nedznt trenerzyna nie bedący związany emocjonalnie z Klubem nie bedzie działał a jeszcze jedno ktoś tu napisał że trnerzy Olimpii????? tam trenerów nie ma Ten rusol ej to wielka POMYŁKA a Szałachowski statysta i karierowicz z wyrokami sądowymi prosze poczytać w internecie ????? Szkoda bo grałem kiedyś w tym klubie a teraz z przyjemności chodzę na Concordie i ol2004
    cieniasy(2012-10-20)
  • Wuchta wiary jeszcze chodzi na tych ruskich kopaczy, mozna dla przyjezdnych z obwodu organizowac wycieczki zapoznawcze po ruskim klubie, zawsze to jakas promocja klubu. mozna zrobic dni otwarte tylko dla rosjan i liczyc na to ze trafi sie wariat co postawi na swoich
  • Nie istotne jest z jakiego kraju są zawodnicy grający w Olimpii. Tak jest na całym świecie i nie tu należy doszukiwać się problemów. Natomiast zastanawiającym jest co robią owi zawodnicy podczas treningów i poza nimi. Wygląda na to, że bagatelizują swoją pracę czyli granie w piłkę oraz totalnie nie szanują kibiców, którzy tracą cierpliwość i jest ich coraz mniej z meczu na mecz. Zawodnicy, trenerzy i działacze zastanówcie się nad swoim zachowaniem ponieważ przynosicie wstyd naszemu klubowi.
  • Brawo Konończuk - za przesunięcie derbów z Concordią z 3 listopada (sobota) na 4 listopada (niedziela). Teraz już nie mam wątpliwości - jadę więc sobie w niedzielę do Gdańska na mecz Legii z Lechią. Trochę się człowiek wykosztuje, ale tam przynajmniej będzie co oglądać. Niejeden kibic z Elbląga zapewne tam pojedzie, skoro mecze są o tej samej porze. Tutaj nie ma co oglądać, ta drugoligowa mizeria jest dołująca. Aha. .. jeszcze jedno, z taką "formą" to Concordia spokojnie Olimpii dokopie. Zapraszam na PGE Arenę, bo lokalni "działacze" znów się wygłupili z przesunięciem terminu meczu.
    0
    0
    Kibic z Prostej(2012-10-20)
  • no to witam na pge kibicujemy(po cichu) legii na te mizerie tez nie ide jade do gdańska miałem zamiar iść w sobote na derby a w niedziele do gdaś\nska a tu lipa. .. .trudno wybior ejednak legię!!
    0
    0
    ARAS260(2012-10-20)
  • Legie to wybieracie co mecz kibice z bożej łaski. Nikt nawet nie zauważy waszej nieobecności, bo to przecież normalka pomijając mecze gdzie przyjeżdzają kibice drużyny przyjezdnej. A nawet wtedy przekrzykują was na każdym kroku.
    0
    0
    Oleczek(2012-10-20)
  • nie placz ewka kibice w tej sytuacji nie mieli wyboru l oe
  • olimpia legia zaglembie forewer
  • Olimpia tragedia. To concordia bez finansowania miasta zajmie sensowne miejsce w tabeli. Reszta to papudraki, niech się skochawają. Na nic tutaj chlubna historia klubu. Z nią również można spaść do III ligii