Trzy brązy z Mistrzostw Europy (kumite)

Elbląg, Pierwszy z prawej Tomasz Dolega.
Pierwszy z prawej Tomasz Dolega.

Na Mistrzostwach Europy w Kumite w litewskim Śiauliai zawodnicy elbląskiego Andrexu zdobyli trzy brązowe medale. Do mistrzostw, w których wystąpili zawodnicy z 26 państw, przygotowywał ich w Elblągu trener Jan Zamojcin.

Dobre wyniki elblążan na Mistrzostwach Polski w Kumite w kategoriach juniorów i seniorów sprawiły, że trener kadry narodowej Arkadiusz Borewicz zdecydował się powołać na Mistrzostwa Europy trzech zawodników z Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki Andrex z Elbląga. Najwięcej satysfakcji po tych zawodach ma Tomasz Dolega, który wywalczył dwa brązowe medale: indywidualnie i z drużyną juniorów.
     - Mam już komplet medali z Mistrzostw Europy - mówi Dolega. – Pierwszy, złoty wywalczyłem w 1999 r. w kategorii dzieci 12-13 lat na ME w Poznaniu. Na srebrny czekałem do 2006 r., a zdobyłem go w Konstancy w Niemczech. Teraz mam dwa brązy i efektowny puchar z Litwy. Nie składam broni. Przygotowuję się do walk w kategorii seniorów i myślę o kolejnych medalach.
     Z Dolegą w drużynie juniorów barw Polski bronił Krzysztof Jarosz, również brązowy medalista mistrzostw. - Do walki o miejsca na podium przystąpiło 16 drużyn - mówi Jarosz. - Nam niewiele zabrakło do złota. Gdyby nie pechowe walki z Belgami, walczylibyśmy o złoto. Teraz skoncentruje się na przygotowaniu do egzaminu maturalnego w IV LO, a potem chcę studiować na gdańskiej AWF - zwierza się zawodnik.
     W Śiauliai wystąpił także w pojedynkach seniorów Tomasz Kundzicz z Andrexu. Startując w Mistrzostwach Europy już po raz trzeci, otarł się o medalowe podium. W tej kategorii dominowali Rosjanie.
     Zawodnikom elbląskiego Andrexu gratulujemy brązowych medali. Była to udana sportowa promocja Elbląga na Litwie.