UWAGA!

Trzy srebra dla Elbląga (pływanie)

Trzy srebrne medale przywieźli elbląscy pływacy trenujący w UKS Delfin 2 z Zimowych Mistrzostw Polski Młodzików (13-latków) w Pływaniu, które rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W zakończonych w niedzielę mistrzostwach Polski 13-latków, które rozgrywane były na Pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim, wystartowało około 350 zawodników z blisko stu klubów z całej Polski.
     - Bardzo wysoki poziom zawodów sprawił, że ostrowieckie mistrzostwa Polski były jednymi z najbardziej wyrównanych w ostatnich latach – mówi Anna Tomczak z elbląskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin 2. - Niektóre wyniki uzyskane przez młodych pływaków były lepsze niż w starszych rocznikach.
     Tym większy jest sukces młodych elblążan. Bartek Nowak przywiózł z Ostrowca dwa srebrne medale: był drugi w wyścigu na dystansie 100 m stylem zmiennym oraz w wyścigu na dystansie 100 m stylem klasycznym. Trzeci srebrny medal zdobyła Wiktoria Bieńkowska w konkurencji 100 m stylem klasycznym, poprawiając jednocześnie kolejny raz rekord okręgu 13-latek (1:16,92). Bartek i Wiktoria zajęli również wysokie piąte miejsca na dystansie 200 m stylem klasycznym. W stylu dowolnym dzielnie radziła sobie Karolina Bukowska, która na dystansie 100 m zajęła piąte miejsce w finale B.
     Polski Związek Pływacki powołał Wiktorię Bieńkowską i Bartosza Nowaka do kadry narodowej młodzików 12-letnich.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Raczej 6 medali dla Elbląga, szanowna redakcjo. W Raciborzu, na mistrzostwach Polski 15 latków, młodszy z braci Karasiów Sebastian z Jedynki sam zdobył 3 medale - 2 srebrne i 1 brązowy.
Reklama