UWAGA!

Turniej Miast Kopernikańskich (boks)

Blisko 80 zawodników z 20 klubów uczestniczyło w XVIII Turnieju Miast Kopernikańskich na ringu w Grudziądzu. Byli w tym gronie bokserzy kadeci i juniorzy z klubów Warmii i Mazur: Niedźwiedzia Kętrzyn i elbląskich UKS Kontra oraz KSW Tygrys.

Walki stały na wysokim poziomie i mogły się podobać licznie zgromadzonej publiczności. W pierwszym dniu turnieju bokserzy z Warmii i Mazur walczyli ze zmiennym szczęściem. W juniorach w kategorii 75 kg Mariusz Gruchot z Niedźwiedzia przegrał jednogłośnie na punkty w bratobójczym pojedynku z Adamem Kośmiderem z elbląskiego Tygrysa, a w wadze 81 kg Krzysztof Skorupski z Kontry Elbląg przegrał przez RSC w I starciu z Karolem Jaroszewskim (Uolka Ostrów Maz.).
       W sobotnich pojedynkach kadetów w kat. 52 kg Grzegorz Brynda z elbląskiej Kontry pokonał 3:0 Jakuba Wijata (Boxing Team Chojnice), a jego klubowy kolega Michał Król w kategorii 54 kg uległ 0:3 Tobiaszowi Pawlikowskiemu (Zagłębie Konin). Nie powiodło się w wadze 57 kg Patrykowi Moczulewskiemu z Niedźwiedzia Kętrzyn, który przegrał jednogłośnie z Marcinem Andrzejewskim (Łokietek Brześć Kujawski).
       W juniorach w kategorii 64 kg Dawid Stempniewski (Tygrys) uległ 1:2 Kamilowi Gardzielikowi (Zagłębie Konin). Przez RSC w III rundzie w wadze 69 kg przegrał pojedynek Damian Babojć (Tygrys), ulegając Igorowi Jakubowskiemu (Zagłębie Konin). W kategorii 75 kg klasę wykazał Adam Kośmider (Tygrys), wygrywając 3:0 z Przemysławem Pełką (Sako Gdańsk). W pojedynku najcięższych, w wadze +91 kg Marcin Śnitko (Tygrys) po emocjonującym pojedynku pokonał 2:1 Krzysztofa Dybowskiego (Victoria Ostrołęka).
       W niedzielę odbyły się finałowe pojedynki turnieju. W kadetach w wadze 52 kg Grzegorz Brynda (Kontra) uległ 0:3 Dawidowi Michelusowi (Sokół Piła). Zdaniem jury była to najładniejsza walka finałów kadetów. W kategorii 63 kg zwyciężył Sylwester Stempniewski (Tygrys), pokonując 3:0 Kacpra Kuligowskiego (Łokietek Brześć Kujawski).
       W finałach juniorów w wadze 60 kg triumfował Radosław Pieńkowski (Kontra), pokonując 3:0 Pawła Wejrowskiego (Victoria Ostrołęka). Kategorię 75 kg wygrał Adam Kośmider (Tygrys), zwyciężając 3:0 Adriana Wanatowskiego (BSB Astoria Bydgoszcz). To była najlepsza walka juniorów w finałach. W bratobójczym pojedynku, w wadze +91 kg zmierzyli się bokserzy z Warmii i Mazur. Marcin Śnitko (Tygrys) wygrał 3:0 z Sebastianem Jankowskim (Niedźwiedź Kętrzyn).
       Były to pierwsze zawody młodych pięściarzy z Warmii i Mazur po wakacyjnej przerwie i zgrupowaniu sportowym kadry województwa.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama