UWAGA!

Tym razem Gdynia (siatkówka)

Maxnet w rywalizacji pań i Karlab wśród panów - oba zespoły z Gdyni zostały zwycięzcami I Pomorskiego Pucharu Polski w amatorskiej siatkówce. Elblążanki z ZNP Atak Elbląg tym razem na miejscu drugim, ich koledzy na wysokim, trzecim. W dwudniowych zawodach w Pucku wystąpiło 12 męskich drużyn i cztery żeńskie.

Dla elblążanek to pierwsza w tym roku porażka. Wygrały zawody w Malborku, Solcu Kujawskim i Ornecie. Przegrały ze swoim odwiecznym rywalem - Maxnetem Gdynia. Mecze zaprzyjaźnionych zespołów zawsze są bardzo zacięte i stoją na wysokim poziomie. Tak było też w Pucku.
     Pierwszego dnia turnieju siatkarki ZNP Atak wygrały 2:0 z Orłem Bydgoszcz i 2:1 z Brzozami Braniewo. Przegrały ostatni mecz eliminacji, z Gdynią 0:2. Niezależnie od jego wyniku i tak awansowały do finału, w którym następnego dnia znowu spotkały się Maxnetem. Finałowy mecz miał przedziwny przebieg. W obu setach to elblążanki zdobywały zdecydowaną, kilkupunktową przewagę, by w identyczny sposób w jednym ustawieniu ją tracić. W zaciętych końcówkach partii tym razem lepsze były zawodniczki z Gdyni.
     Klasyfikacja końcowa kobiet I Pomorskiego Pucharu Polski: 1. Maxnet Gdynia, 2. ZNP Atak Elbląg, 3. Brzozy Braniewo, 4. Orzeł Bydgoszcz.
     Skład ZNP Atak: Aleksandra Pietrulewicz, Dorota Życzkowska, Donata Kalińska-Sarapuk, Monika Walentynowicz, Anna Rogińska, Martyna Mielke, Natalia Domowska, Danuta Kowalewska, Mira Stankiewicz.
     Siatkarki ZNP Atak wspiera w sportowej rywalizacji elbląski oddział ZNP, IKS Atak oraz elbląscy przedsiębiorcy.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama