UWAGA!

Udane mistrzostwa elbląskich "rycerzy"

 
Elbląg, Udane mistrzostwa elbląskich "rycerzy"
fot. nadesłana

W sobotę (29 października) w Działdowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Sportowych Walk Rycerskich, w których udział wzięła również Elbląska Szkoła Fechtunku Fortis, działająca przy Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Był to bardzo udany wyjazd dla elbląskich zawodników.

W turnieju udział wzięli zawodnicy z całej Polski. Zmagania rozpoczęły się w południe od walk najmłodszych zawodników. Ze względu na ilość uczestników pojedynki toczyły się równocześnie na dwóch ringach. Młodzi zawodnicy Elbląskiej Szkoły Fechtunku, dla których był to pierwszy wyjazd na zawody tej rangi, spisali się wyśmienicie, zajmując miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej, w której startowali.
       Najwięcej zawodników startowało w kategorii wiekowej 18-30. W efekcie zaciętych zmagań, spośród trzech zawodników ESF Fortis dwóch doszło do półfinału, a jeden, Wojciech Karabczyński do finału, w którym uległ jedynie wielokrotnemu mistrzowi Polski i świata, Krzysztofowi Szateckiemu, zajmując zasłużenie drugie miejsce.
       W kategorii 30+ dwóch zawodników z Elbląga zajęło dwa najwyższe miejsca na podium. Paweł Rodziewicz oraz Przemysław Kurczewski zdobyli tytułu mistrza i wicemistrza Polski.
       Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii kobiet 18+, gdzie pierwsze miejsce zajęła Joanna Piętka, a drugie Izabela Czyszejuk. Obie reprezentujące Elbląską Szkołę Fechtunku Fortis.
       - To był bardzo udany wyjazd. Nasza ekipa zdobyła aż 12 medali w sześciu kategoriach. To jest rewelacyjny wynik. Jestem bardzo dumny z naszych zawodników. Ich wyniki są efektem ciężkich treningów – mówi Paweł Rodziewicz, prezes Elbląskiej Szkoły Fechtunku Fortis.
       Po zakończeniu wszystkich walk turniejowych odbyła się Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich, podczas której najlepsi zawodnicy z Polski, w tym aktualny mistrz świata – Krzysztof Szatecki zaprezentowali najwyższy poziom walk w formule pełnokontaktowej. W ramach gali odbyły się trzy pojedynki w 1 na 1, po trzy rundy każdy oraz jedno trzyrundowe starcie grupowe 2 na 2.
       Po gali odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Halowe Mistrzostwa Polski Sportowych Walk Rycerskich w Działdowie odbyły się w tym roku po raz pierwszy. Organizatorzy zapowiadają kontynuację imprezy, a zawodnicy z Elbląga już otrzymali zaproszenie na kolejną edycję.
      
Elbląska Szkoła Fechtunku Fortis
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama