UWAGA!

Udany początek sezonu młodych siatkarzy

 
Elbląg, Udany początek sezonu młodych siatkarzy
fot. nadesłana

Aktywnie rozpoczęli sezon młodzi siatkarze IKS Atak Elbląg. W zeszłym tygodniu dwie drużyny w kategorii "3" chłopców uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki w Piotrkowie Trybunalskim.

Turniej był bardzo wymagający, ponieważ uczestniczyło w nim wiele liczących się w Polsce drużyn, które w lipcu z powodzeniem rywalizowały w Mistrzostwach Polski Kinder Sport + (Wifama Łódź, Lechia Tomaszów, Plas Kielce, Metro Warszawa, AZS Częstochowa). Nasi wicemistrzowie Polski w kategorii "2" kolejny raz w wielkim finale spotkali się z Wifama i musieli uznać wyższość siatkarzy z województwa łódzkiego, przywożąc do Elbląga piękne srebrne medale.
       Srebrny IKS Atak I zagrał w składzie - Oskar Woźny, Kamil Dobosz, Michał Ostojski oraz Szymon Patecki, który otrzymał nagrodę MVP turnieju. 
       IKS Atak II - Antoni Posadzy, Marek Bielecki, Rafał Kacielowicz i Mateusz Radziul mieli bardzo dobrą okazję, żeby ograć się na tle mocnych rywali.  Czasu na odpoczynek nie było za wiele, ponieważ już w kolejną sobotę (15 października) braliśmy udział w pierwszym z kilku turniejów w ramach cyklu Starogardzo - Chwaszczyńskiej Ligi dzieci w mini siatkówce. Na zawody pojechało aż 6 zespołów, osiągając rewelacyjne wyniki.
       "2" chłopców w swoim pierwszym turnieju na 27 startujących zespołów zajęli świetną 6. lokatę. (Jakub Dobosz, Paweł Zaton, Mikołaj Szafran). IKS Atak "3" Chłopców - Oskar Woźny, Kamil Dobosz, Michał Ostojski i Szymon Patecki okazali się bezkonkurencyjni, ogrywając między innymi Lotos Trefl, Stal Grudziadz i zdobywając złote medale.
       IKS Atak II "3" chłopców - drugi zespół w ostatecznej klasyfikacji zajął bardzo dobre 6. miejsca na 17 ekip biorących udział w zawodach (Michał Kugler, Rafał Kacielowicz, Mateusz Radziul).
       IKS Atak "4" chłopców grający w składzie Marcel Kańduła, Jakub Król, Oliwier Woźnicki, Michał Rożankowski, Michał Muraszko i Mateusz Piotrowski również zaprezentowali się znakomicie ostatecznie zajmując 4. miejsce tuż za podium i przegrywając wejście do najlepszej trójki turnieju z Mistrzem Polski - UKS Setem Starogardem Gdańskim.
       IKS Atak "3" dziewcząt (Martyna Burzyńska, Nikola Kaczmarzyk, Klaudia Szymczyk i Maja Wityczyn) wróciły do Elbląga z brązowymi medalami, pokonując między innymi zespół Gedanii Gdańsk. IKS Atak "4" dziewcząt podobnie jak ich koledzy z tego rocznika zajęły 4. miejsce, jednak w tym składzie występowały po raz pierwszy i należy uznać ten wynik za spory sukces (Anita Semkiw, Magdalena Belling, Nikola Gajewska, Paulina Konecka).
       Dziękujemy bardzo za pomoc rodzicom oraz organizatorom za świetne przygotowanie zawodów. Siatkarze i siatkarki Integracyjnego Klubu Sportowego Atak intensywnie rozpoczęli zmagania w licznych rozgrywkach na kilku płaszczyznach.
       Już 30 października w Elblągu zainaugurują pierwszy raz w historii klubu ligę Młodzika. Trzymajcie kciuki.
      
Trenerzy: Izabella Wasik, Monika Tchórzewska i Piotr Kowal
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama