UWAGA!

Udany start Pawła Kulika na mistrzostwach Polski (podnoszenie ciężarów)

Ostrów Mazowiecka był gospodarzem mistrzostw Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów do lat 17. Barwy elbląskiego klubu LUKS Meyer reprezentował w kategorii 50 kg Paweł Kulik. Ciężarowiec udanie zadebiutował na zawodach najwyższej rangi w kraju.

Elblążanin był w gronie 24 zawodników, startujących w kategorii wagowej 50 kg, jednym z najmłodszych i najlżejszych atletów. Różnica prawie 7 kg wagi i zaledwie 13 lat nie stawiała go wysoko w rankingach. Zdaniem fachowców nie miał on nawet szans na miejsce w środku stawki zawodników.
       Pomimo tego Paweł Kulik spisał się znakomicie. Podniósł w dwuboju 118 kg (50 + 68), co dało mu w przeliczeniu wg Tabeli Sinclaira 228,6 pkt. Zajął w rywalizacji 10. miejsce, a jego wynik punktowy przy wadze ciała 43,2 kg plasuje go na 7. miejscu wśród wszystkich rywali. Kulik wywalczył też 2 punkty dla klubu i województwa warmińsko-mazurskiego, zaliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.
       Trener atlety Grzegorz Rajkowski podkreśla, że jest to sumienny, pracowity i utalentowany zawodnik, z którym klub wiąże duże nadzieje przyszłość.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama