UKS Tolkmicko mistrzami Żeglarskiego Pucharu Kaszub

Elbląg, UKS Tolkmicko mistrzami Żeglarskiego Pucharu Kaszub

W sobotę i niedzielę (24 i 25 września) w Złotej Górze na Kaszubach odbyły się ostatnie – czwarte regaty w cyklu Żeglarski Puchar Kaszub – Regaty o Puchar Burmistrza Kartuz.  Wicemistrzem Pucharu Kaszub został zawodnik UKS Tolkmicko, Jerzy Sukow.

Poprzednie imprezy z cyklu ŻPK odbyły się w Stężycy, Chmielnie i Ostrzycach. W regatach oprócz klas Omega, Cadet, Vaurien walczyli także najmłodsi żeglarze w klasie Optimist podzielni na kategorie wiekowe: do 8 lat - grupa 0 i do 15 lat – grupa UKS.
       Szesnaste miejsce Mateusza Godlewskiego w ostatnich regatach (w poprzednich edycjach odpowiednio czwarte, trzecie i drugie) okazało się wystarczające, aby w ogólnej klasyfikacji sięgnąć po Żeglarski Puchar Kaszub w klasie Optimist. Wicemistrzem Pucharu Kaszub w tej samej klasie został inny zawodnik UKS Tolkmicko – Jerzy Sukow, które ostatnie regaty zakończył na 8. miejscu (w poprzednich odpowiednio 6. i 4.). Zwycięzcom gratulujemy.

UKS Tolkmicko

• Małe sprostowanie. W regatach tych pierwsze miejsce zajął Mateusz Godlewski (w poprzednich trzech imprezach dwa razy stal na pudle ). Natomiast mistrzostwo "Żeglarskiego pucharu Karuz ) wywalczył także Mateusz Godlewski zajmując pierwsze miejsce, na drugim miejscu znalazł się Jurek Sukow, a na ósmym Ania Godlewska. Gratulujemy. Słowo dla autora artykułu jak masz pisać bzdury to nic już nie pisz idź lepiej na piwo.