W ELH pauzowali pierwszoligowcy (piłka nożna)

Elbląg, W ELH pauzowali pierwszoligowcy (piłka nożna)

W weekend na elbląskich parkietach rywalizowali piłkarze halowi. Grano na wszystkich poziomach Elbląskiej Ligi Halowej, prócz drugiego frontu. Pierwszoligowcy tym razem mieli wolne.

SuperLiga: MOTM Kuczkowski

W starciu Bogdanki ze Służbami Miejskimi klasą dla siebie był zdobywca czterech goli Kamil Kuczkowski, który zasłużył na miano „zawodnika meczu”(ang. Man Of The Match). „Kuczek” zdobył aż cztery z pięciu goli dla Bogdanki, a przy odrobinę lepszej skuteczności ten dorobek mógł być jeszcze bardziej pokaźny. Po pierwszej części prowadzili „piekarze”, ale w drugiej odsłonie Służby Miejskie zdołały na chwilę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Końcówka meczu jednak należała do Bogdanki i Kuczkowskiego, który dwoma trafieniami ustalił końcowy wynik na 5:3.
       Przebieg pierwszej połowy meczu pomiędzy Feniksem Zniczem, a Specjalistami zapowiadał końcową niespodziankę. Skazywani na pożarcie gracze Feniksa prowadzili bowiem 1:0 aż do 21. minuty. Wtedy do remisu doprowadził Marek Zawada, który tym samym dał sygnał do natarcia swoim kolegom. Ci ostro zabrali się do pracy i w końcowych dziewięciu minutach zdobyli aż pięć goli, ustalając wynik na 6:1 dla ubiegłorocznego mistrza.
       Premierowe zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotowała ekipa Energi Kogeneracji, która rozgromiła 7:2 Unijną Szkołę Europejską. Tu także jeden z graczy popisał się instynktem strzeleckim. Michał Ressel, bo o nim mowa, pozazdrościł starszemu koledze z elbląskiej Olimpii Kamilowi Kuczkowskiemu i także czterokrotnie pokonał bramkarza rywali.
       Najbardziej zaciętym meczem było spotkanie pomiędzy DRE a Wiarusem. Dwa razy na prowadzenie wychodzili gracze Wiarusa, ale DRE za każdym razem doprowadzało do remisu. Kiedy wreszcie udało się DRE objąć w 26. minucie prowadzenie, bardzo szybko Wiarus się zrewanżował i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 3:3, a co za tym idzie podziałem punktów.

Komplet wyników 4. Kolejki SuperLigi ELH

Metrotest - Lira 2:1 (0:0)

1:0 - Szewczuk (20.), 1:1 - Grubecki (25.), 2:1 - Styczeń (27.).

Bogdanka - Służby Miejskie 5:3 (2:1)

1:0 - Kuczkowski (6.), 1:1 - Grzegorz Miller (8.), 2:1 - Kuczkowski (10.), 2:2 - Paweł Miller (19.), 2:3 - Włodarczyk (24.), 3:3 - Grzegorz Miller (26.), 4:3 - Kuczkowski (29.), 5:3 - Kuczkowski (30.).

Wiarus - DRE 3:3 (1:0)

1:0 - Bianga (4.), 1:1 - Maciej Zając (18.), 2:1 - Krzysztof Banaszek (25.), 2:2 - Borysiewicz (26.), 2:3 - Maciej Zając (26.), 3:3 - Gruszka (27.).

Feniks Znicz - Specjaliści 1:6 (1:0)

1:0 - Kręgiel (4.), 1:1 - Zawada (21.), 1:2 - Machiński (23.), 1:3 - Gryka (24.), 1:4 - Gładek (27.), 1:5 - Tomaszewicz (30.), 1:6 - Patryk Burzyński (30.).

USE - Energa Kogeneracja 2:7 (1:3)

0:1 - Ressel (1.), 0:2 - Ressel (3.), 1:2 - Jaszkiewicz (6.), 1:3 - Ressel (13.), 1:4 - Zieliński (21.), 1:5 - Ressel (22.), 1:6 - Wątruk (24.), 1:7 - Wątruk (26.), 2:7 - Czajka (30.).

Specjal - Straż Pożarna 2:1 (2:1)

1:0 - Korzeb (6.), 2:0 - Hebda (11.), 2:1 - Wojtas (11.)

Asenhajmer - REM – mecz przełożony

Klasyfikacja strzelców SuperLigi ELH po 4. kolejce: 9 bramek - Kamil Kuczkowski (Bogdanka); 8 bramek - Maciej Zając (DRE)

II liga: przełożony mecz lidera

Prowadzące w tabeli Dowodzenie przełożyło swoją potyczkę z Żandarmerią, z czego skorzystała ekipa Elbiznes, która wygrała 3:2 z Young Boys i wskoczyła na fotel lidera. Do przerwy nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia, bowiem to „młodzi chłopcy” prowadzili 2:0. Druga połowa, to jednak koncert w wykonaniu Elbliznesu, a wygraną 3:2 „biznesmenów” przypieczętował na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Przemysław Marusa.
       Najwyższą porażkę w tej serii ponieśli Legioniści, którzy zostali rozgromieni w stosunku 8:1 przez Auto-Postek. Ostre strzelanie rozpoczęło się już w 3. minucie, a ostatnie trafienie miało miejsce chwilę przed końcowym gwizdkiem. Legionistów stać było jedynie na honorowe trafienie tuż na początku drugiej odsłony.
       Pierwszy raz w sezonie wygrał BIG, który 4:2 pokonał Foto Efekt. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo pierwsze dwa gole zdobyli zawodnicy Foto Efektu. Do przerwy był jednak remis 2:2 po dwóch bramkach Bartłomieja Gajewskiego. Po zmianie stron ekipa BIG’a popisała się lepszą skutecznością, a wynik ustalił swoim trzecim trafieniem w tym meczu Gajewski.

Komplet wyników 4. Kolejki II ligi ELH

BTH - Trendy Club 1:6 (0:1)

0:1 - Dobrzyński (1.), 0:2 - Dobrzyński (20.), 1:2 - Wojciech Pogorzelski (21.), 1:3 - Dobrzyński (23.), 1:4 - Depka (26.), 1:5 - Dobrzyński (27.), 1:6 - Depka (28.).

Auto-Postek - Legioniści 8:1 (3:0)

1:0 - Światkowski (3.), 2:0 - Mazurowski (11.), 3:0 - Fil (15.), 3:1 - Zbigniew Ciężkowski (17.), 4:1 - Putyrski (18.), 5:1 - Falkenberg (26.), 6:1 - Putyrski (27.), 7:1 - Sebastian Scheffs (28.), 8:1 - Mazurowski (30.).

Foto Efekt - BIG 2:4 (2:2)

1:0 - Lewandowski (3.), 2:0 - Grucelski (7.), 2:1 - Gajewski (7.), 2:2 - Gajewski (10.), 2:3 - Opaczewski (23.), 2:4 - Gajewski (30.).

ZUO Elbląg - Handbud 5:2 (2:1)

0:1 - Jankowiak (4.), 1:1 - Szulc (11.), 2:1 - Legan (13.), 3:1 - Legan (22.), 4:1 - Szulc (23.), 4:2 - Rosenau (28.), 5:2 - Klimczak (30.).

Young Boys - Elbiznes 2:3 (2:0)

1:0 - Brynda (7.), 2:0 - Brynda (13.), 2:1 - Wasilewski (17.), 2:2 - Żmijewski (25.), 2:3 - Marusa (28.).

Żandarmeria - Dowodzenie - przełożony na inny termin.

Klasyfikacja strzelców II ligi ELH po 4. kolejce - 8 bramek: Bartłomiej Gajewski (BIG), Paweł Studziński (Dowodzenie), Łukasz Stefański (BTH)

III liga: pierwsza wygrana BEST

Na plan pierwszy w tej serii spotkań wysuwa się bez wątpienia pierwsze zwycięstwo BEST S.A., który minimalnie okazał się lepszy od Saby-Drozd wygrywając 2:1. Mecz lepiej rozpoczęli jednak zawodnicy Saby, którzy już w 1. minucie wyszli na prowadzenie. BEST zdołał jednak w pierwszej części doprowadzić do remisu, a krótko po wznowieniu gry w drugiej części zadał drugi celny cios. Jak się potem okazało, była to bramka na wagę pierwszych punktów w sezonie.
       Nie do zatrzymania wydaje się być ekipa Jagi, która kolekcjonuje zwycięstwa. Tym razem na swojej drodze napotkała Smakpol-Mazury i jak ma w zwyczaju odprawiła z kwitkiem kolejnego rywala. Dzięki czwartemu kolejnemu zwycięstwu Jaga umocniła się na pozycji lidera III ligi z kompletem dwunastu punktów.
       Jedyny remis i aż sześć goli miało miejsce w meczu Beauty i EDBA. Po raz nie wiadomo który okazało się, że w piłce należy walczyć do samego końca. Beauty prowadziło w tym spotkaniu już 3:0, ale ambitna postawa EDBA przyniosła skutek w postaci trzech trafień, które ostatecznie pozwoliły na wywalczenie jednego punktu. Wszystkie bramki dla EDBA zdobył Daniel Stawicki.

Komplet wyników 4. kolejki III ligi ELH

Beauty - EDBA 3:3 (3:1)

1:0 - Januszczyk (4.), 2:0 - Nakonieczny (4.), 3:0 - Nakonieczny (11.), 3:1 - Stawicki (15.), 3:2 - Stawicki (23.), 3:3 - Stawicki (30.).

BEST S.A. - Saba-Drozd 2:1 (1:1)

0:1 - Orzechowski (1.), 1:1 - Nowak (11.), 2:1 - Jakubiak (17.).

Jaga - Smakpol-Mazury 5:2 (3:2)

1:0 - Andrzej Duczyc (6.), 2:0 - Kulwicki (9.), 2:1 - Stypułkowski (13.), 3:1 - Krzysztof Duczyc (14.), 3:2 - Stypułkowski (15.), 4:2 - Andrzej Duczyc (29.), 5:2 - Andrzej Duczyc (30.).

Pauza: Layman Meble.

Klasyfikacja strzelców III ligi ELH po 4. kolejce: 6 bramek - Artur Kutko (Beauty); 5 bramek - Piotr Romanek (Layman Meble), Krzysztof Duczyc (Jaga).