UWAGA!

W Grudziądzu przedsmak ringowych emocji w Elblągu (boks)

W piątek, 21 września na elbląskim ringu w hali MOS przy ul. Kościuszki, rozpoczną się walki ćwierćfinałowe XV Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie. W ubiegły weekend w XVI Turnieju Miast Kopernikańskich z powodzeniem startowali bokserzy kadeci i juniorzy z elbląskich klubów Tygrys i Kontra.

W grudziądzkim turnieju uczestniczyło 66 pięściarzy z 15 klubów. Dobre wrażenie pozostawili po sobie elblążanie. Dziesięcioro z nich awansowało do finałów. Podajemy wyniki walk z ich udziałem.
     Kadeci: 57 kg Dawid Stempniewski (Tygrys) uznany za najlepszego kadeta turnieju, pokonał przez rsc w I rundzie Daniela Stolarczyka (Ring Wolny Toruń); 63 kg Maciej Rzempołuch (Tygrys) – Sebastian Maćkiewicz (Start Grudziądz) 3:0; 66 kg Adam Kośmider (Tygrys) wygrał przez rsc w II rundzie z Bartłomiejem Abramczykiem (Start Włocławek); +80 kg Marcin Śnitko (Tygrys) – Jakub Król (Start Grudziądz) 0:3.
     Juniorzy: 54 kg Paweł Czajka (Kontra) – Maciej Piechota (Tygrys) 2:1; 64 kg Patryk Cylka (Kontra) – Kajetan Kierstein (Junior Boks Poznań) 3:0; 75 kg Michał Łoniewski (Kontra) – Grzegorz Tyczkowski (Tygrys) 3:0; 91 kg Przemysław Wróblewski (Kontra) przegrał przez przewagę punktową w II rundzie z Tomaszem Duszakiem (Junior Boks Poznań).
     Zasygnalizowane na wstępie elbląskie emocje bokserskie rozpoczną się w piątek o godz. 11 w hali MOS przy ul. Kościuszki od pierwszej serii walk ćwierćfinałowych. O godz. 16.45 bokserska gala z dodatkowymi atrakcjami, połączona z uroczystym otwarciem XV Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. A od godz. 17.10 kolejne emocje pięściarskie w drugiej serii walk ćwierćfinałowych.
     W sobotę od godz. 11 do 14 pierwsza seria walk półfinałowych, a od godz. 17.10 do 20 druga seria walk półfinałowych.
     W niedzielę początek walk finałowych o godz. 11, a o godz. 13 uroczyste zakończenie mistrzostw.
     W imieniu organizatorów zapraszamy do hali MOS przy ul. Kościuszki sympatyków pięściarstwa nie tylko z Elbląga. Wstęp na wszystkie serie walk i finały jest wolny.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama