UWAGA!

W Tczewie Turniej Niepodległości (boks)

Sportowym akcentem obchodów 88. rocznicy odzyskania niepodległości w Tczewie był turniej bokserski, w którym uczestniczyło 63 zawodników z dziesięciu klubów, w tym Zatoki Braniewo oraz elbląskich Kontra i Tygrys.

Pięściarze rywalizowali w kategoriach młodzik, kadet, junior i senior. Bokserzy z Warmii i Mazur siedmiokrotnie stawali na najwyższym podium turnieju. Podajemy wyniki zawodników z Elbląga i Braniewa.
     W kategorii młodzików dobrze walczyli bokserzy Kontry. W wadze 38 kg Grzegorz Brynda pokonał 3:0 Dawida Pancerza z Pogoni Chełmża, a Michał Król w wadze 40 kg wygrał jednogłośnie na punkty z Maciejem Lewandowskim z Chełmży.
     Ze zmiennym szczęściem walczyli kadeci. W wadze 52 kg Maciej Piechota z Tygrysa przegrał 0:3 z Maciejem Kamińskim z Czarnych Słupsk. Maciej Rzempołuch z Tygrysa w wadze 57 kg pokonał Marcina Myszkę z Parku Wodnego Chojnice. W kategorii 63 kg Adam Kośmider z Tygrysa pokonał 3:0 Dawida Kasprzaka z Czarnych Słupsk, Patryk Cylka z Kontry w wadze 63 kg uległ 0:3 Patrykowi Litkiewiczowi z Wisły Tczew, a Grzegorz Tyczkowski z Kontry w wadze 70 kg wygrał jednogłośnie na punkty z Arkadiuszem Firgolskim z Zawiszy Bydgoszcz.
     W juniorach w wadze 75 kg Michał Łoniewski z Kontry pokonał 3:0 Tomasza Jabłońskiego z Sokoła Gdynia. Natomiast Damian Jurewicz z Zatoki Braniewo w kategorii seniorów w wadze 63 kg wygrał przez rsc w III rundzie z Danielem Klaką z Atlety Gdańsk.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama