Wiarus nowym liderem (halówka II)

Po pięciu kolejkach doszło do zmiany lidera elbląskiej II ligi halowej. Prowadzący do tej pory Metrotest przegrał z Pujanem 2:3 i spadł na trzecią pozycję. Jego miejsce zajął Wiarus.

Już pierwsze spotkanie piątej kolejki przyniosło nam mecz na szczycie, w którym lider Metrotest podejmował trzeci w tabeli Pujan. Jak do tej pory oba zespoły nie przegrały jeszcze meczu, ale w tabeli to Metrotest był wyżej dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Jak się można było spodziewać, spotkanie stało na wysokim poziomie, a losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Pierwsze dwie groźne akcje przeprowadził Pujan, wykorzystał jedną i w 2 min. po bramce Bartłomieja Florka prowadził 1:0. W pierwszej części pojedynku mimo stwarzanych sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak pod koniec meczu. W 26 min. po bramce Mariusza Wiśniewskiego Pujan prowadził 2:0 i wydawało się, że ma już pewne trzy punkty. Jednak niespełna dwie minuty później kontaktową bramkę zdobył dla Metrotestu Arkadiusz Stępień i zespół ten przegrywał już tylko 1:2. Za moment Pujan znów prowadził różnicą dwóch bramek, tym razem po golu Bartłomieja Florka. Ambitnie grający Metrotest w ostatniej minucie zdołał jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki po golu Tomasza Szewczuka, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Tym samym Metrotest stracił prowadzenie w tabeli, a Pujan nadal zostaje zespołem, który do tej pory nie stracił jeszcze punktu.
     Komplet zwycięstw ma także nowy lider II ligi Wiarus, który po zaciętym meczu pokonał rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie zespół Karo. I to właśnie do ekipy Karo należała pierwsza połowa tego pojedynku. W 10 min. zespół ten miał powody do radości, po tym jak Kamil Nowicki pokonał bramkarza rywali. Mimo jeszcze kilku sytuacji z obu stron wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej połowie gra wyglądała już nieco inaczej. To Wiarus nadawał ton grze, będąc zespołem, który posiadał inicjatywę. Taka właśnie gra przyniosła efekty. W 21 min. Maciej Lasowicz doprowadził do remisu 1:1, a na trzy minuty przed końcem po bramce Tomasza Bandurskiego Wiarus wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Po tym meczu Wiarus wraz z Pujanem są jedynymi zespołami, które w tegorocznych rozgrywkach nie straciły jeszcze punktu.
     Ciekawy przebieg miało także spotkanie, w którym Specjal pokonał PKP 5:3. Wynik spotkania otworzył Jacek Gawryś, który nie po raz pierwszy w tych rozgrywkach popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, przy którym bramkarz rywali był bez szans. Wystarczyły jednak dwie minuty, by PKP za sprawą Patryka Nowickiego doprowadziło do remisu 1:1. Ostatnie słowo w tej połowie należało jednak do Specjala, który po bramce Marka Chruszczyka prowadził 2:1. Początek drugiej połowy to trafienie najskuteczniejszego strzelca ligi Tomasza Nowickiego i remis 2:2. W 21 min. po raz drugi Jacek Gawryś wyprowadza Specjal na prowadzenie, ale niespełna 60 sekund później mamy trzeci już remis 3:3, tym razem po golu Patryka Nowickiego. Ostatnie dziesięć minut to już z przewaga Specjala, który po bramkach Łukasza Wolaka i Grzegorza Kurzawy wygrał mecz 5:3.
     Emocji nie brakowało także w meczu Liry z East Expressem. Spotkanie zakończyło się wygraną Liry 6:5, choć jeszcze na trzy minuty przed końcem pojedynku mieliśmy remis 4:4. W pierwszej części meczu formą strzelecką błysnął Tomasz Sielezin, który aż trzy razy z przedłużonych rzutów karnych pokonał bramkarza East Expressu. Jedno trafienie dołożył Marcin Grubecki, natomiast rywale odpowiedzieli tylko dwoma golami, które zdobyli Paweł Bieńko i Piotr Rentflejsz. Druga odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczął East Express i po dwóch golach Pawła Pruska w 24 min. mieliśmy remis 4:4. Jednak na trzy minuty przed końcem ponownie z przedłużonego rzutu karnego trafił Tomasz Sielezin i Lira odzyskała prowadzenie. W ostatnich dwóch minutach oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce i mecz zakończył się wygraną Liry 6:5.
     Pewne punkty w 5. kolejce zdobyły zespoły: ADI, Krometu i PKS. Natomiast Troll po zaciętym meczu pokonał AZS Jański 6:5, choć po ośmiu minutach przegrywał 1:3.

Komplet wyników 5. kolejki:
     Metrotest - Pujan 2:3 (0:1)
     0:1 - Florek (2.), 0:2 - Wiśniewski (26.), 1:2 - Stępień (28.), 1:3 - Florek (30.), 2:3 - Szewczuk (30.).
     Neksus - ADI 1:5 (0:2)
     0:1 - Lisowski (7.), 0:2 - Lisowski (14.), 0:3 - Danielewicz (20.), 1:3 - Żuchowski (23.), 1:4 - Lisewski (25.), 1:5 - Bildziuk (29.).
     PKP - Specjal II 3:5 (1:2)
     0:1 - Gawryś (4.), 1:1 - P. Nowicki (6.), 1:2 - Chruszczyk (8.), 2:2 - T. Nowicki (18.), 2:3 - Gawryś (21.), 3:3 - P. Nowicki (22.), 3:4 - Wolak (23.), 3:5 - Kurzawa (28.).
     Kromet - WSZ 4:1 (1:0)
     1:0 - Mostowiec (5.), 1:1 - Paszkiewicz (17.), 2:1 - Deorocki (21.), 3:1 - Grzelak (22.), 4:1 - Deorocki (28.).
     AZS Jański - Troll 5:6 (3:5)
     1:0 - Wysocki (3.0, 1:1 - Rajkiewicz (7.), 2:1 - Brzezicki (7.), 3:1 - Brzezicki (8.), 3:2 - Rajkiewicz (8.), 3:3 - Rajkiewicz (9.), 3:4 - J. Czyżak (12.), 3:5 - Gryka (14.), 3:6 - Szmitd (18.), 4:6 - Wysocki (24.), 5:6 - Najs (26.).
     Karo - Wiarus 1:2 (1:0)
     1:0 - Nowicki (10.), 1:1 - Maciej Lasowicz (21.), 1:2 - Bandurski (27.).
     PKS - Amatorzy 5:3 (3:0)
     1:0 - Goryszewski (4.), 2:0 - Kawczak (7.), 3:0 - Goryszewski (13.), 3:1 - P. Skocki (16.), 4:1 - Tyburski (17.), 4:2 - Wulczyński (17.), 5:2 - Piór (23.), 5:3 - P. Skocki (26.).
     Lira - East Express 6:5 (4:2)
     1:0 - Grubecki (3.), 2:0 - Sielezin (11.), 3:0 - Sielezin (12.), 3:1 - Bieńko (13.), 3:2 - Rentflejsz (14.), 4:2 - Sielezin (14.), 4:3 - Prusek (22.), 4:4 - Prusek (24.), 5:4 - Sielezin (22.), 6:4 - Krakowski (29.), 6:5 - Szczęchuła (30.).