UWAGA!

Wielki powrót na A8

 Elbląg, Damian Szuprytowski wrócił do Olimpii
Damian Szuprytowski wrócił do Olimpii (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Tylko rok wytrzymał Damian Szuprytowski bez żółto – biało – niebieskich barw. Dziś ofensywny pomocnik podpisał umowę z Olimpią Elbląg. „Mały” przyszedł do zespołu Adama Noconia na zasadzie wypożyczenia.

19 listopada 2017 r. - Olimpia Elbląg gra z Legionovią Legionowo, a Damian Szuprytowski rozgrywa jeden z najlepszych meczów w karierze. W 26. minucie spotkania w zamieszaniu podbramkowym pomocnik Olimpii zdobył pierwszą bramkę, w drugiej połowie meczu dołożył jeszcze dwie i żółto – biało – niebiescy wygrali 3:0. „Mały” miał w tym meczu jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Tydzień później Damian Szuprytowski strzelił dwie bramki ROW 1964 Rybnik, w „szalonym” meczu zakończonym wynikiem 6:3. Kibice Olimpii pamiętają tę huśtawkę nastrojów, kiedy to nagle z „bezpiecznego” wyniku 2:0 zrobiło się 2:3. I to właśnie „Mały” strzelił bramkę na 3:3, a w 88. minucie dołożył swoje drugie trafienie w tym spotkaniu. W rundzie jesiennej sezonu 2017/18 pomocnik miał na koncie 8 bramek i kilka asyst.
       Tak zakończyła się runda jesienna sezonu 2017/18. Damian Szuprytowski w styczniu 2018 r odszedł do Radomiaka. Zdaniem wielu kibiców, to była jedna z przyczyn słabej olimpijskiej wiosny 2018 r.
       Powrót Damiana Szuprytowskiego jest niewątpliwie wzmocnieniem siły ofensywnej Olimpii. Ofensywny pomocnik może grac na skrzydle i na środku. Kibice pamiętają jednak, że podczas meczów żółto – biało – niebieskich „Małego” można było zauważyć niemal wszędzie. Pomocnik wrócił do Olimpii na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Radomiaka Radom.
       W Radomiaku Damian Szuprytowski strzelił 6 bramek. Pewną ciekawostką jest fakt, że jedyną bramkę na wiosnę 2018 r. „Mały” strzelił właśnie Olimpii. Być może 2 marca będzie miał okazję udowodnić trenerowi Radomiaka, jaki błąd zrobił. popełnił wypuszczając go z Radomia. Wówczas w Elblągu Olimpia podejmować będzie właśnie radomski zespół.
       W barwach Olimpii Damian Szuprytowski zdobył dotychczas 22 bramki. Kibice z pewnością nie mieliby nic przeciwko, żeby już od meczu z Radomiakiem „Mały” powiększył swój dorobek bramkowy.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama