UWAGA!

Wojewódzki finał memoriału Grubby (tenis stołowy)

W Elblągu rozegrano finał wojewódzki I memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym dzieci ze szkół podstawowych. Po serii meczów awans do finału krajowego wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej ze Skarżyna koło Białej Piskiej.

Mecze poprzedziła uroczystość otwarcia turnieju. Była defilada uczestników, hymn narodowy, a nad parkietem hali dominował olbrzymi portret znakomitego sportowca Andrzeja Grubby. Sylwetkę patrona zawodów przypomniał Adam Giersz, trener wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski, Europy i świata, obecnie wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
     - Chodzi nam o tworzenie środowisk lokalnych dla tenisa stołowego i temu ma służyć ten memoriał - mówi Adam Giersz. - Ma to być nie tylko wydarzenie sportowe, ale również edukacyjne. Przybliżamy młodzieży sylwetkę Andrzeja, który był nie tylko wybitnym sportowcem, ale był po prostu dobrym człowiekiem. Bardzo odpowiedzialnym, konsekwentnym w dążeniu do celu, a więc godnym naśladowania. To jest także ważny cel turnieju organizowanego przez Fundację Andrzeja Grubby.
     Potem na stołach rozgorzała walka o punkty w grupach eliminacyjnych. Do dalszych gier, po tej fazie turnieju awansowały reprezentacje: SP Skarżyn, SP 9 Ełk, SP Susz, SP Zwierzno, SP Nowe Kawkowo, SP Pogrodzie, SP 3 Olsztyn i SP 3 Ostróda.
     Po meczach ćwierćfinałowych, w półfinałach SP Skarżyn pokonał 3:0 SP Susz, a SP Nowe Kawkowo uległo 2:3 SP 3 z Ostródy. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna SP Nowe Kawkowo, wygrywając 3:1 z SP z Susza, a w meczu finałowym SP Skarżyn wygrał 3:0 z SP 3 Ostróda.
     Zwycięska reprezentacja otrzymała stół wyczynowy do gry w tenisa stołowego Butterfly. Były nagrody rzeczowe dla najlepszych, pamiątkowe albumy o Andrzeju Grubbie dla wszystkich uczestników turnieju. Współorganizatorem finału wojewódzkiego memoriału był Elbląski Szkolny Związek Sportowy.
     
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama