Wpadka Meblarzy w Kaliszu (piłka ręczna)

Elbląg, Wpadka Meblarzy w Kaliszu (piłka ręczna)

Nie tak miał się skończyć mecz szczypiornistów Wójcika w Kaliszu. Nasza drużyna przegrała z niżej notowanym rywalem 23:25, przez co spadła na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Po 5. kolejkach szczypiorniści Wójcika mieli na swoim koncie cztery zwycięstwa i jedną porażkę, co dawało im w sumie osiem punktów. Taki sam bilans miało Wybrzeże Gdańsk oraz Warmia Olsztyn i by nie straci kontaktu z góra tabeli, Meblarze musieli wygrać pojedynek w Kaliszu. Mało kto obstawiałby inny wynik, bowiem gospodarze dzisiejszego meczu wygrali w tym sezonie tylko dwa spotkania. Co prawda kaliszanie minimalnie przegrali z Gdańskiem oraz Malborkiem, jednak w ostatniej kolejce ponieśli wysoką porażkę ze Spójnią. Warto dodać, że skład elblążan zasilił w tym sezonie Paweł Adamczak, który wcześniej reprezentował klub MKS Kalisz.

Już od początku spotkania widać było dużą determinację gospodarzy, którzy po 5 minutach prowadzili 3:1. Elblążanie przez długi czas nie mogli złapać kontaktu bramkowego, a w pewnym momencie kaliszanie odskoczyli nawet na cztery bramki. Nasza drużyna rozkręciła się dopiero po 20 minutach gry, kiedy to wzmocnili obronę i poprawili skuteczność w ataku. W bramce świetnie spisywał się Marcin Głębocki, którego skuteczność w pierwszej połowie wynosiła 50 %. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy podopieczni Dariusza Molskiego wygrali stosunkiem 7:2, dzięki czemu na przerwę schodzili prowadząc 12:11.
       Po zmianie stron żadna z drużyn nie mogła złapać właściwego rytmu gry, przez co przez pięć minut padła tylko jedna bramka. Kaliszanie, widząc niemoc elblążan, zwietrzyli swoją szansę na zwycięstwo i kwadrans przed zakończeniem meczu odskoczyli na dwie bramki. Niewielką stratę Meblarze szybko odrobili i w 50. minucie wyszli na prowadzenie 21:20. Mocna defensywa obu stron długo nie pozwalała zmienić wyniku i jeszcze pięć minut przed końcowym gwizdkiem nie wiadomo było kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Więcej zimnej krwi zachowali w końcówce gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 25:23.

Dariusz Molski - Pierwsza połowa była w miarę przyzwoita. Mimo że przegrywaliśmy, graliśmy konsekwentnie i z czterech bramek straty, wyszliśmy na jedną do przodu. W przerwie powiedzieliśmy sobie co mamy zrobić, żeby pójść dalej. Niestety, po raz kolejny, nie umiemy zrealizować tego co sobie zakładamy. Z bramkarza znów zrobiliśmy mistrza świata, mówiliśmy jak mamy rzucać i robiliśmy dokładnie odwrotnie. Byliśmy nieskuteczni, każdy błąd wprowadzał nerwowość. Mieliśmy dobrze rozpracowany ten zespół i byliśmy przygotowani. Bardzo szkoda straconych punktów, bo to był mecz w naszym zasięgu. Przegraliśmy dwa nieplanowane mecze, margines naszych błędów się skończył.

MKS Kalisz - Meble Wójcik Elbląg 25:23 (11:12)