Wracają z medalami i życiówkami (short-track)

Elbląg, Wracają z medalami i życiówkami  (short-track)

W weekend odbyły się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short-tracku w Białymstoku. Wystartowało w nich 10 zawodników Orła Elbląg, którzy zdobyli dwa medale, padło 17 rekordów życiowych.

W kategorii juniorek D brązowy medal na dystansie 500 metrów zdobyła Martyna Górka, co pozwoliło zająć jej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Amelia Nowakowska zdobyła drugą klasę sportową na dystansie 500 metrów z czasem 51,619 oraz trzecią klasę na 1500 metrów.

Junior C Michał Krause zdobył trzecią klasę sportową na 500 metrów z czasem 51,593. Czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych zdobyli także: Ada Jażdżyńska - czwarte miejsce na 500 metrów, Tymon Hryniewicz - czwarte miejsce na 1000 metrów oraz Jędrzej Borowiecki - piąte miejsce na 1500 metrów. Wśród startujących znalazło się także dwoje debiutantów: Maja Krause oraz Oskar Sokołowski.

- Wróciliśmy do Elbląga z podniesionymi głowami, by dalej trenować. Już za dwa tygodnie kolejne zawody w Białymstoku - informuje Orzeł Elbląg.