UWAGA!

Wyruszą do Kamionka Wielkiego

 Elbląg, Wyruszą do Kamionka Wielkiego
fot. MOSiR

W niedzielę, 24 marca o godz. 10 z pętli na ulicy Ogólnej w Elblągu wyruszy kolejna wycieczka rowerowa. Celem wiosennej jazdy będzie najstarszy dom podcieniowy na Wysoczyźnie Elbląskiej.

Zima 2019 odchodzi już do przeszłości, a nasza niedzielna wycieczka będzie już w wiosennym nastroju i - miejmy nadzieję – takim też klimacie. Obędziemy się bez topienia Marzanny, ale dźwiękiem naszych dzwonków i trąbek zimę też będzie można postraszyć.
       - Dom podcieniowy w Kamionku Wielkim to wiekowa konstrukcja z 1772 roku. Kilka lat temu niszczejąca konstrukcja znalazła swoją właścicielkę, Panią Maję Pietrasik, która rozpoczęła jej żmudną odbudowę. Korzystając z jej uprzejmości zajrzymy do wnętrza i dowiemy się co sprawiło, że zainteresowała się tym najstarszym domem podcieniowym na Wysoczyźnie Elbląskiej – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
       W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
       - Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych. Zapoznamy się z nowym odcinkiem asfaltowym na odcinku Łęcze-Kadyny. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze, zwłaszcza że wiosenna aura bywa zdradliwa – przypomina Marek Kamm. 
       Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.
       - Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.
       Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Nikogo nie może zabraknąć na tej nieoficjalnej inauguracji sezonu rowerowego.
       Udział w wycieczce jest bezpłatny. 
       Start 24 marca o godz. 10 z pętli na ulicy Ogólnej.
       Trasa: Elbląg-Łęcze-Kadyny-Suchacz-Nadbrzeże-Kamionek Wielki-Elbląg
       Mapa – łączna długość trasy to około 33 km.
      
      
MOSiR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama