UWAGA!

Wytańczyli złoto w Sierpcu

 Elbląg, Wytańczyli złoto w Sierpcu
fot. nadesłana

W ubiegły weekend (9-10 marca) w Sierpcu odbyły się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, Maria i Wiesław Jankowscy, obronili tytuł Mistrzów Polski - zdobyli pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii Senior III.

W Sierpcu podczas Mistrzostw Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wzięły udział w zmaganiach o tytuł Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich. W tanecznych rozgrywkach wzięło udział 7 par Elbląga.
       W kategorii Senior III LA Maria i Wiesław Jankowscy zdobyli złoto, tym samym broniąc tytuł Mistrzów Polski. W kategorii Senior II LA startowały dwie pary – Katarzyna i Jarosław Szar, którzy zdobyli wysokie IV miejsce. Od razu za nimi, czyli na miejscu V, uplasowali się Agnieszka i Mariusz Dziurawiec.
       Jeżeli chodzi o młodszych zawodników, to Ci również nie zawiedli. W kategorii 12-13 D, w tańcach standardowych, Wiktoria Szymańska i Paweł Szreder stanęli na podium na drugim miejscu i tym samym otrzymali srebrny medal, a w tańcach latynoamerykańskich para zdobyła V miejsce. W kategorii 14-15 D LA Julia Skwira z Wiktorem Walczakiem zajęli V miejsce. W kategorii 14-15 C w standardzie, pary EKT „Jantar” uplasowały się na następujących pozycjach: IV – Maksymilian Kodrzycki i Julia Sowa, IX – Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, X - Wiktor Walczak i Julia Skwira. W tej samej kategorii, w łacinie: VI – Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, VIII – Maksymilian Kodrzycki i Julia Sowa.
       Pary Elbląskiego Klubu Tańca Jantar zaprezentowały - jak zwykle - znakomite umiejętności taneczne oraz bardzo wysoki poziom.
      
      
Paula Radzikowska, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama