UWAGA!

XXVI Międzynarodowy Kongres Żuławski

 Elbląg, XXVI Międzynarodowy Kongres Żuławski
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl)

W dniach 2-5 marca w Natural Hotel ECO w Warlitach Wielkich k. Ostródy, odbył się XXVI Międzynarodowy Kongres Żuławski im. Arc. MM Mirosława Wołka, pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Zobacz zdjęcia.

Śp. Mirosław Wołek to legenda elbląskiego brydża oraz były wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Brydża Sportowego, jak i działacz oraz sponsor wielu turniejów. Gościem Honorowym była Regina Wołek, małżonka śp. Mirosława Wołka.

W 5-dniowym maratonie brydżowym wystąpili brydżyści z Polski, Białorusi, Litwy, Niemiec Łotwy, Ukrainy i Włoch. Nie zabrakło też zawodników z Elbląga i okolic, między innymi: Anna Dworakowska, Iwona Smilgin, Regina Wołek, Bogusław Gierulski, Andrzej Fronczak, Krzysztof Nagielski, Marek Serdyński i Waldemar Ślesicki. Zawody rozgrywane były w konkurencjach duetów i drużynowych.

Z kongresu medale do Elbląga przywieźli: złoty medal Andrzej Fronczak, grający w duecie z Markiem Barylewskim, oraz brązowy medal drużyna w składzie: Iwona Smilgin, Jerzy Kwoczek oraz Jacek Ridinger. W reprezentacji Elbląga zagrał również brydżysta ze Szwecji Curt Sjolin.

Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego zaprasza na Otwarty Turniej Par z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w poniedziałek (13 marca) w pensjonacie „U Aktorów" w Elblągu. Start o godz. 17.

 

Pełne wyniki Kongresu Żuławskiego - tutaj>

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Panie Henryku, jeśli od 2 do 5 marca to nijak mi nie wychodzi pięciodniowy Turniej. I gratulacje dla medalistów, szczególnie P. Iwony Smilgin i P. Bogusława Gierulskiego. Pozdrawiam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    paterek(2023-03-08)
Reklama