UWAGA!

Z podwórka na stadion (piłka nożna)

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej skierował pisma do prezydentów Elbląga, Olsztyna, starostów powiatów województwa warmińsko-mazurskiego oraz burmistrzów i wójtów miast i gmin, w których zwraca się o organizację rozgrywek VII Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion”.

Turniej „Z podwórka na stadion” to zawody w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych (rocznik 1997 i młodsi). W tegorocznej edycji uczestnicy walczyć będą o Puchar Tymbarku. Cel turnieju jest jasny - rozszerzenie i upowszechnienie piłki nożnej wśród najmłodszych dziewcząt i chłopców.
     Ta masowa impreza została włączona do oficjalnego programu VI Warmińsko-Mazurskiej Olimpiady Młodzieży. WM ZPN chce, by w organizację imprezy na terenach miast i gmin poszczególnych powiatów włączyły się również kluby sportowe, a w szczególności uczniowskie KS, ponadto działacze Szkolnych Związków Sportowych i sędziowie piłkarscy. Przy tej okazji piłkarska centrala na Warmii i Mazurach zwraca się ze specjalnym apelem o włączenie się do pomocy, skierowanym do klubów piłkarskich prowadzących pracę szkoleniową z młodzieżą na naszym terenie.
     Patronat nad turniejem objęli: selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker, Światowa Federacja Piłki Nożnej FIFA, Minister Edukacji Narodowej Roman Giertych.
     
     Fazy rozgrywek
     Szkoły podstawowe zgłaszają się do rozgrywek na podstawie przesłanego do 7 maja br. formularza zgłoszeniowego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Więcej informacji na stronie www.zpodworkanastadion.pl (alias http://www.tymbark.com.pl/na_stadion.html) - regulamin, informacje, wyniki.
     Na poziomie gmin rozgrywki przeprowadzone zostaną do 12 maja. Zwycięzca finału gminnego (szkoła) może dobrać sobie do dalszych rozgrywek powiatowych maksymalnie pięciu zawodników (zawodniczek) z innych szkół na terenie danej gminy.
     Na szczeblu powiatu wyłonienie drużyny dziewcząt i chłopców wraz z przeprowadzeniem rozgrywek ma nastąpić do 19 maja. Przy tej okazji WM ZPN w Olsztynie uprzejmie prosi starostów o wytypowanie organizatorów rozgrywek w danym powiecie i podanie tejże informacji na numer faksu związku 089 533 97 03, względnie adres e-mail: wmzpn@neostrada.pl. Podobnie jak w przypadku gmin, również zwycięzca finału powiatowego może dołączyć do drużyny maksymalnie pięciu zawodników (zawodniczek) z innych drużyn z terenu powiatu.
     Rozgrywki międzypowiatowe zaplanowane są na poniedziałek 28 maja o godz. 10. Powiaty, które będą gospodarzami turniejów dziewcząt i chłopców, są zobowiązane powiadomić WM ZPN i pozostałe drużyny powiatowe o miejscu rozegrania spotkań piłkarskich, w terminie do dnia 22 maja.
     
     Miejsca rozegrania turniejów powiatowych (na pierwszej pozycji gospodarz i organizator):
     1. Olecko - Ełk, Gołdap, Pisz, Węgorzewo, Giżycko
     2. Kętrzyn (Reszel) - Olsztyn Miasto, Olsztyn Powiat, Mrągowo, Szczytno
     3. Elbląg (Miasto) - Elbląg Powiat, Braniewo, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce
     4. Iława - Ostróda, Nowe Miasto Lubawskie, Działdowo, Nidzica.
     
     Do finału wojewódzkiego awansują po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju powiatowego. W wypadku małej ilości zgłoszonych zespołów dziewcząt, organizator - WM ZPN zastrzega sobie zmiany systemu i regulaminu turnieju. Organizatorzy półfinałów powiatowych proszeni są o przekazanie komunikatu o wynikach imprezy do WM ZPN w terminie do 29 maja pod nr faksu 089 533 97 03 lub na adres poczty elektroniczej: wmzpn@neostrada.pl.
     Finał turnieju odbędzie się 2 czerwca w Olsztynie w ramach VI Warmińsko-Mazurskiej Olimpiady Młodzieży. Trzy najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców zostaną udekorowane medalami oraz pucharami ufundowanymi przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.
     
     Punktacja turnieju
     
     Turniej finałowy (dziewczęta i chłopcy oddzielnie)
     1. lokata w województwie - 50 pkt.
     2. lokata w województwie - 40 pkt.
     3. lokata w województwie - 35 pkt.
     4. miejsce - 30 pkt.
     5-6 miejsce - 25 pkt.
     7-8 miejsce - 20 pkt.
     
     Turnieje eliminacyjne do finału wojewódzkiego (dziewczęta i chłopcy oddzielnie)
     3. miejsce w półfinale - 15 pkt.
     4. miejsce w półfinale - 12 pkt.
     5-6. miejsce w półfinale - 10 pkt.
     
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama