UWAGA!

Zajęcia dla przyszłych mam

 
Elbląg, Zajęcia dla przyszłych mam
fot. nadesłana

Szukasz sposobu na radzenie sobie z dolegliwościami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą okres ciąży? Chcesz jak najlepiej przygotować swoje ciało do porodu i ułatwić sobie późniejszy powrót do formy? Przyjdź do Centrum Tańca "Promyk" na zajęcia aktywna ciąża.

Aktywna ciąża to nowe zajęcia w ofercie CT Promyk skierowane do kobiet będących w drugim i trzecim trymestrze ciąży.
       -  W zajęciach mogą wziąć udział również te panie, które do tej pory nie miały styczności z aktywnością – mówi  Joanna Karpiuk z CT „Promyk”. – Panie w pierwszym trymestrze ciąży mogą uczęszczać na zajęcia pod warunkiem, że trenowały wcześniej systematycznie jakiś sport. Wszystkie panie muszą mieć zaświadczenie od lekarza, że mogą uczęszczać na zajęcia.
       Podczas zajęć uczestniczki wykonywać będą ćwiczenia, z wykorzystaniem mat, piłek i wałków zwiększające elastyczność mięśni dna miednicy oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, rąk, pleców, klatki piersiowej i brzucha. Ćwiczenia te przygotują przyszłe mamy do wysiłku związanego z porodem i pomogą łatwiej oraz mniej boleśnie go znieść. Dodatkowo złagodzą dolegliwości będące zmorą ciążowych miesięcy jak obrzęki, sensacje układu pokarmowego czy szybki przyrost masy ciała, a także poprawią sprawność i dodadzą energii. Każda sesja kończyć się będzie relaksem przy spokojnej muzyce skupionym na oddechu i kontakcie z dzieckiem. Ćwiczenia dostosowane zostaną do trymestrów i możliwości każdej z przyszłych mam. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu i trwać 45 minut.
       Zajęcia poprowadzi Paulina Czyżyk, instruktorka, która ukończyła szkolenie z zakresu zajęć dla kobiet w ciąży i świeżo upieczona mama
       -  Obecnie mam trzymiesięczne dziecko i sama niedawno byłam w ciąży – mówi instruktorka Paulina Czyżyk. – Moją ciążę spędziłam bardzo aktywnie i dzięki temu miałam poczucie, że poradzę sobie z porodem. Dzięki aktywności byłam spokojniejsza psychicznie i miałam lepsze samopoczucie.
       Zajęcia realizowane będą w czwartki o godz. 17 w CT Promyk przy ul Browarnej 80.
       – Na pierwsze zapraszamy 3 listopada. Na zajęcia należy zabrać wodę, sportowe obuwie i wygodne ubrania. Miesięczny koszt zajęć to 50 zł – dodają organizatorzy.
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama