UWAGA!

Zapisy na Garmin Iron Triathlon 2017 już w poniedziałek

 
Elbląg, Zapisy na Garmin Iron Triathlon 2017 już w poniedziałek
fot. Maratomania.pl/Labosport.pl

W przyszłym roku już po raz piąty triathloniści będą mogli wziąć udział w cyklu Garmin Iron Triathlon, który corocznie przyciąga tysiące zawodników z całej Polski. Organizatorzy potwierdzili terminy i lokalizacje przyszłorocznych edycji. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce 21 maja 2017 roku w Piasecznie. Następnie zawodnicy będą ścigać się w Ślesinie, Elblągu (18 czerwca 2017) i Stężycy. Wielki finał cyklu odbędzie się 16 lipca 2017 roku w Płocku, który zadebiutuje w ramach Garmin Iron Triathlon.

Zawodnicy podobnie jak w poprzednich latach będą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania oraz o połowę krótszym 1/8 IM. W przyszłym roku będzie możliwość wystartowania w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W sztafecie będzie można wystartować zarówno na dystansie 1/8 IM, a nie tylko na ćwiartce, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Najmłodsi tradycyjnie będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.
       - Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zorganizować cykl Garmin Iron Triathlon. Rosnąca z roku na rok frekwencja pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typy imprezy. W przyszłym roku możemy zaoferować naszym zawodnikom łącznie cztery tysiące pakietów startowych, co czyni nasz cykl jednym z największych w kraju – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska.
       Garmin Iron Triathlon rozpocznie się zawodami w Piasecznie (21 maja 2017), które rokrocznie przyciągają setki zawodników. Miejsca na tę edycję rozchodzą się w ciągu kilku godzin od momentu uruchomienia zapisów. Następnie triathloniści będą zmagać się z trasami w Ślesinie (4 czerwca 2017), gdzie paść może niejedna życiówka. Ślesin słynie z szybkich tras. Trzecia edycja odbędzie się w Elblągu (18 czerwca 2017), który w przyszłym roku zastąpi Radków. Zeszłoroczny sukces elbląskich zawodów pokazał duży potencjał tego miejsca. Niesamowita atmosfera elbląskiej starówki, tysiące kibiców na niezwykle widowiskowej trasie, doskonały i szybki asfalt, to z pewnością wizytówka tego miasta.
       - Na zawody triathlonowe w Radkowie mamy nowy pomysł, taki, który jest adekwatny do terenu, widoków oraz poziomu trudności tras w tej miejscowości. Góry Stołowe są przepiękne, myślę tu zarówno o trasach kolarskich, czy szlakach turystycznych. Chcemy to wszystko wykorzystać w stu procentach i zrobić triathlon górski z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było. O szczegółach górskiego wyzwania będziemy informować na naszych stronach, ale pewne jest, że zawodnicy już 9 lipca 2017 roku będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 1/8, 1/4 i 1/2 IM – mówi organizator.
       W przepięknie położonej Stężycy, w sercu Kaszub, odbędzie się czwarta impreza w ramach serii (2 lipca 2017). Podczas tej edycji poza tradycyjnymi sztafetami, zostaną również rozegrane Firmowe Mistrzostwa Sztafet. Wielki finał Garmin Iron Triathlon będzie miał miejsce w Płocku (16 lipca 2017) i to właśnie tam dowiemy się, kto odjedzie nowym samochodem ufundowanym przez naszego sponsora! Aby uczestniczyć w konkursie z nagrodą główną, wystarczy ukończyć cztery starty na dystansie 1/4IM lub na dystansie 1/8IM z cyklu Garmin Iron Triathlon 2017 i osobiście stawić się na finale w Płocku.
       - Rywalizacja sztafet firmowych, którą proponujemy w tym roku w Stężycy, jest świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu swoich pracowników. Bliskość Stężycy od Trójmiasta, sprawia, że jest to idealne miejsce na wyjazd integracyjny połączony z dobrą zabawą i aktywnością fizyczną. Jestem przekonany, że Firmowe Mistrzostwa Sztafet na stałe wpiszą się w nasz kalendarz imprez. Płock natomiast idealnie nadaje się na finał cyklu. Doskonała baza noclegowa, szybki dojazd z największych polskich miast, a także trasy z widokami zapierającymi dech w piersiach, to tylko niektóre atuty naszego beniaminka – dodaje Szołowski.
       Do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się cztery najlepsze ćwiartki lub cztery najlepsze starty na dystansie 1/8 IM. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8 IM będzie „Battle of the sexes”, czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych. Ponadto przewidziana jest również klasyfikacja generalna całego cyklu wśród team’ów, w której liczy się czas czterech najlepszych zawodników z danego klubu na każdym z etapów wchodzącym w skład cyklu GIT. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna, z tej drużyny pomniejsza czas łączny swojego klubu o jedną minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o dwie minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizatorzy stawiają nie tylko na wysoki poziom sportowy, ale również na ilość zawodników w drużynie!
      
       Zapisy na cały cykl, jak i na pojedyncze imprezy w ramach Garmin Iron Triathlon uruchomione zostaną w poniedziałek, 14 listopada o godz. 12 na oficjalnej stronie. Wszyscy zawodnicy, którzy zapiszą się na więcej niż jedną imprezę wchodzącą w skład cyklu GIT otrzymają rabaty, które zostaną automatycznie naliczone przez system zapisów.
      
Małgorzata Pryśko, Labosport Polska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama