UWAGA!

Zatańcz z nami

 Elbląg, Zatańcz z nami

Emocje, brak sztywnej choreografii i improwizacja. Taniec współczesny to nowa propozycja Centrum Tańca „Promyk”, skierowana do dzieci i młodzieży. Dla tej ostatniej planowany jest dodatkowy nabór.

Taniec współczesny opiera się na balecie, ale jest też mieszanką modern dance, tańca nowoczesnego, tańca jazzowego oraz klasycznego. To bardzo luźna forma, nie zamknięta w ramach zasad klasycznych, pozostawiająca dużo miejsca na improwizację tancerza. Tutaj najbardziej liczy się wyobraźnia, ekspresja i emocje osoby tańczącej oraz historia, jaką poprzez taniec opowiada. Taniec współczesny daje mnóstwo możliwości na znalezienie własnego stylu.
      
       Zajęcia z tańca współczesnego skierowane są do dzieci i młodzieży.
       – Planujemy utworzyć grupę dla początkujących, ale jeżeli znajdzie się młodzież z doświadczeniem tanecznym, to chętnie utworzymy także grupę zaawansowaną – mówią pracownicy Centrum Tańca „Promyk”.
      
       W najbliższy wtorek, 25 września, o godz. 18.30 odbywają się pierwsze zajęcia z tańca współczesnego, to jeszcze moment, w którym można się na nie zapisać. Zapraszamy przede wszystkim młodzież w wieku 12 - 21 lat.
      
       Podczas zajęć będą przygotowywane układy choreograficzne, wymagające skupienia, a także rozwijające pamięć motoryczną. Taniec współczesny daje dzieciom możliwość poprawienia koordynacji i panowania nad własnym ciałem, a muzyka wpływa na rozwój emocjonalny. Ponadto poprzez taniec rozwijają się uzdolnienia artystyczne oraz wyrabia poczucie rytmu. Zajęcia poprowadzi Agata Maleńczyk, która mówi, że taniec jest jej pasją i miłością życia i tą miłość chciałaby przekazać dzieciom i młodzieży.
      
       – W pracy z dziećmi kładę nacisk na indywidualny wyraz artystyczny dziecka, rozwijanie samoakceptacji, estetyki ruchu oraz rozładowanie napięcia dnia codziennego w szkole – opowiada Agata Maleńczyk, instruktorka tańca współczesnego.
      
       Zajęcia odbywają się w Centrum Tańca „Promyk”, które mieści się przy ul. Browarnej 80. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 55 611 01 30.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama