Zatoka i Concordia na plus (piłka nożna)

W 3. kolejce IV ligi zwycięstwa odniosły zespoły Concordii Elbląg i Zatoki Braniewo. Beniaminek wygrał w Elblągu 2:0 z MKS Szczytno, a Zatoka nie dała szans w Braniewie Startowi Działdowo, wygrywając 3:0. Nadal bez punktu jest pasłęcka Polonia, która uległa w Morągu Huraganowi aż 0:4.

Zatoka z kompletem punktów
     Zespół Stanisława Fijarczyka wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania. Podobnym bilansem mogą pochwalić się jeszcze trzy drużyny - Huragan Morąg, Jeziorak Iława i Vęgoria Węgorzewo. Mecz ze Startem nie był spacerkiem, co mógłby sugerować końcowy wynik. Gospodarzy kilka razy uratował będący w wysokiej formie bramkarz Piotr Łastówka. Na uwagę zasługuje gol 18-letniego debiutanta Arkadiusza Wójcika. W drugiej części meczu przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji, a została udokumentowana dwoma golami. Bardzo dobry mecz w drużynie Zatoki rozegrał Wiesław Korzeb, który asystował przy dwóch trafieniach Urbańskiego i Komorowskiego.
     Piłkarze nie oszczędzali swoich kości, dlatego elbląski arbiter Tomasz Wira aż dziewięciokrotnie musiał sięgać po żółty kartonik, obyło się jednak bez wykluczeń z gry.
     Zatoka Braniewo - Start Działdowo 3:0 (1:0)
     1:0 - Wójcik (37.), 2:0 - Urbański (61.), 3:0 - Komorowski (85.)
     Zatoka: Łastówka - Dzwonkowski, Gawryś (65. Sikorski), Ciepliński, Michnowicz, Rutkowski, Wójcik, R. Jakimczuk, Urbański (80. Ambrosewicz), Komorowski (85. K. Jakimczuk), Korzeb
     Start: Madej - Mostek (62. Borowski), K. Pieckowski, K. Chrzanowski, Wernik (80. M. Czarnecki), Tomczak, S. Łukaszewski, Ł. Łukaszewski, Chądzyński, L. Pieckowski (86. Komorowski), Szczęsny (75. Karski)
     Sędziował: Wira (Elbląg)

Beniaminek znów wygrał
     Concordia Elbląg odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Po wyjazdowej wygranej w Olecku, tym razem elblążanie zwyciężyli po raz pierwszy w IV lidze na własnym boisku. Zdobycie trzech punktów w meczu z MKS Szczytno nie przyszło jednak łatwo. Pierwszy gol padł dopiero w 33. minucie gry, a zdobył go Marek Zawada, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bartłomieju Florku. W 36. minucie na 2:0 strzałem głową podwyższył Piotr Moneta i na tym zakończyło się strzelanie goli w meczu Concordii z MKS-em. W 72. minucie boisko musiał opuścić bramkarz Concordii Tomasz Kowalski, który w sytuacji sam na sam sfaulował napastnika gości. Nie zmieniło to jednak obrazu gry, przyjezdni nie potrafili wykorzystać przewagi i spotkanie zakończyło się zasłużonym, dwubramkowym zwycięstwem ekipy Lecha Strembskiego.
     Concordia Elbląg - MKS Szczytno 2:0 (2:0)
     1:0 - Zawada (33. k.), 2:0 - Moneta (36.)
     Concordia: Kowalski - Moneta (85. Gładek), Zawada, Boros, Sielezin, Trzak, Florek, Płachecki (82. Niesiobędzki), J. Zielonka, R. Zielonka (69. Trusiło, 72. Bańcerek), Gryka
     MKS: Napiórkowski - Łoński, Dawid, Gregorczyk, Witkowski, Przetak, M. Pietrzak (46. Hausman), Bogdanowicz (78. Miłek), Murawski (46. Droliński), Ambroziak, P. Pietrzak
     Czerwona kartka: Kowalski (Concordia)
     Sędziował: Stańczak (Olsztyn)

Polonia blisko dna
     Polonia Pasłęk nie potrafiła wygrać jeszcze meczu w bieżącym sezonie, inna sprawa, że zespół z Pasłęka potykał się z ekipami będącymi w gronie faworytów do wygrania ligi - Jeziorakiem Iława i Huraganem Morąg. W spotkaniu w Morągu goście, zwłaszcza w pierwszej połowie, byli zaledwie tłem dla dobrze grających gospodarzy. Huragan rozstrzygnął losy meczu już w pierwszej półgodzinie gry, kiedy strzelił trzy gole. Po zmianie stron zespół Czesława Żukowskiego nie angażował zbyt wielu sił w grę, która momentami przypominała mecz sparingowy. Poloniści w drugiej połowie mogli zdobyć honorowego gola, ale piłkę po uderzeniu Przystasza w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy Siedlik. Po tym meczu zespół Jarosława Kowzana znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli z zaledwie jedną zdobytą bramką.
     Huragan Morąg - Polonia Pasłęk 4:0 (4:0)
     1:0 - Zamiarowski (5.), 2:0 - Włodarczyk (13.), 3:0 - Żurawel (23.), 4:0 - Kulpaka (43.)
     Huragan: Pysera - Szawara, Kulpaka, Siedlik (78. Lipka), Krajewski (67. Czorniej), Galik, Mędrzycki (80. Boczko), Madej (58. Gilmore), Zmiarowski, Żurawel
     Polonia: Ignatiuk - A. Borysiewicz (26. Larma), Licznerski, Wołczecki, Andrusewicz, Kurgan (46. Przystasz), Ł. Pankiewicz (80. Brzezicki), P. Borysiewicz, Bykowski, M. Pankiewicz, Rapacki (46. Kisieniowski)
     Sędziował: Rapczyński (Iława)

Komplet wyników 3. kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej w sezonie 2007/08: Zatoka Braniewo - Start Działdowo 3:0, Concordia Elbląg - MKS Szczytno 2:0, Huragan Morąg - Polonia Pasłęk 4:0, Jeziorak Iława - Mamry Giżycko 4:0, Sokół Ostróda - Motor Lubawa 1:0, Płomień Ełk - Zamek Kurzętnik 5:0, Vęgoria Węgorzewo - Czarni Olecko 4:1, Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn - przełożony na 19 września g. 17.