UWAGA!

Zawody w Bażantarni (jeździectwo)

 Elbląg, Martyna Borecko z KJ Champion w Mistrzostwach Warmii i Mazur zajęła 5. miejsce.
Martyna Borecko z KJ Champion w Mistrzostwach Warmii i Mazur zajęła 5. miejsce.

Klub Jeździecki Champion zaprasza na Regionalne Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się w sobotę 1 września w „Bażantarni”. Impreza rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do 17.30.

- Zawody w skokach przez przeszkody mają w Elblągu kilkuletnią tradycję - mówi Henryka Szumna z klubui Champion. - Zmaga się w nich czołówka jeźdźców z Polski Północnej, tj. klubów jeździeckich województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku na elbląskim hipodromie będziemy mogli zobaczyć znanych zawodników, między innymi Jacka Krukowskiego z Rakowca Kwidzyn, reprezentanta Polski na zawodach rangi mistrzostw Europy i świata; Krzysztofa Hartmana, zawodnika Nadwiślanina Kwidzyn, wielokrotnego reprezentanta Polski w skokach przez przeszkody oraz WKKW czy Oliwię Wierzbowską, zawodniczkę Rywala Grudziądz, wielokrotną reprezentantkę na zawodach rangi mistrzostw Europy.
     Podczas zawodów zostanie rozegranych pięć konkursów na wysokościach od 80 do 120 cm. Piąty, ostatni konkurs jest utrzymany w konwencji zabawy. Jest to konkurs-niespodzianka.
     - Impreza łączy w sobie widowisko sportowe i zabawę w dobrym stylu, utrzymaną w konwencji festynu - zaprasza Henryka Szumna. - Towarzyszą jej stoiska wystawiennicze i gastronomiczne oraz imprezy towarzyszące, takie jak integracyjny festyn sportowo-rekreacyjny pod nazwą „Kraina Wesołego Konika”, z grami, zabawami oraz konkursami z nagrodami dla dzieci i rodziców; konkursy plastyczne z nagrodami dla najmłodszych; będzie można spotkać zabawnego clowna, szczudlarzy i mimów, artystycznie pomalować sobie twarz, skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, pojeździć na kucykach oraz zajrzeć do „wiejskiej zagrody”. Zaplanowane są też wystawy: „Elbląskie szkło i witraże” firmy Pujan, prac malarskich Edyty Paluszyńskiej, prac malarskich Agnieszki Songin, fotografii Michała Pawłowicza oraz kowalstwa artystycznego Józefa Mielczarskiego.
     Będą też pokazy grupy Abada Capoeira, HST, czyli władanie bronią nunchaku oraz pokaz konny Majątku Tulisówka - „Mały może dużo”. Będzie też losowanie nagrody specjalnej dla „Wytrwałego kibica”, a jest nią odtwarzacz DVD.
     Więcej informacji i poradnik dla kibica na stronie internetowej klubu: www.kjchampion.fc.pl
     Współorganizatorami zawodów i imprez towarzyszących są: Ognisko TKKF „Witoszewo”, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr1 w Elblągu, Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Lasem” w Piastowie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej w Elblągu.
     Sponsorami zawodów są: Grupa Żywiec S.A Browar w Elblągu, „Pujan” Elbląskie Szkło i Witraże - Jan Puchalski, „Silwant” Kantory - Edward Parzych, Sklep Jeździecki „Stacjonata”, A&M Knedler, „Poliszynel” - Firma Gastronomiczna, „Zamkor”, „Paters”, Tattoo Pizza, Zakład Poligraficzny „Elgraf”.
     Zawody konne organizowane są przy wsparciu środków z Urzędu Miejskiego w Elblągu i Ministerstwa Sportu RP.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "Będą też pokazy grupy Abada Capoeira, HST, czyli władanie bronią nunchaku"... moi Drodzy - ale co Abada ma wspolnego z nunchaku?... Nie wspominając o HST. Portel pomylił 3 różne bajki.
 • jak co roku, zasyfia polanę, błotka narobią i strach będzie na to patrzeć,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maruda1\(2007-08-28)
 • Maruda jak to maruda potrafi tylko marudzić. Moim zdaniem to dobrze, że coś tak wielkiego jest organizowane w Bażantarni. To właśnie do tej chwili miejsce niszczeje. Jest w nim tyle śmieci i jest tak zdewastowany, że szok. Uliczka na parking i prowadząca z Bażantarni do Góry Chrobrego proszą o pomstę do nieba. Po zawodach Ranczo Strong łąka przy wiatach jest tak rozorana że masakra. Konie już jej bardziej nie zniszczą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  koniarz(2007-08-29)
 • Z Ministerstwa Sportu RP niby To ciekawe bo jak wejść na stronę owego Ministerstwa i przejrzeć uaktualnioną 10.08 listę dotacji przyznanych przezeń na rok 2007 to i owszem są dofinansowania w naszym mieście, ale z całą pewnością nie dla KJ Chamipon Otóż np. 30.000 dostał JANTAR a 10.000 Olimpia z Pasłęka i jakieś pieniążki na rzecz Uczniowskiego Klubu Sportowego Ale o Chamiponie nie ma ani słowa!!!! Czy to nie jakieś małe przekłamanie? Byłabym wdzięczna wszystkim tym którzy są w stanie podać mi link do źródła, w którym potwierdzenie owej informacji znajdę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekwaska(2007-08-31)
 • to wszystko jest tak nudne i naciagane....że szkoda gadać...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ihahaha(2007-08-31)
 • jeżeli mowa o kj champion to ciekawe czy jeszcze trenerem jest tam Pani J.K. ???? Bo dawno ja widziałem, to super osoba, które wie jak podejść do konia.
 • a bedzie tam ta dziewczyna co jest podobna do joanny jablczynskiej??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  slazacy_do_kopaln!!(2007-08-31)
 • ===== Jutro na tej właśnie polanie zlokalizowany będzie start finałowego wyścigu zawodów rowerowych BAŻANTARNIA XC 2007. Zapowiada się więc, że zawodnicy będą jeździć po końskich kupach :) Info obserwatorskie o BXC 2007 na www.bikerelblag.hg.pl ---
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rowerek(2007-09-01)
 • jutro na tej polanie odbędą się zawody rowerowe BAŻANTARNIA XC - www.bikerelblag.hg.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niedzielny rowerzysta(2007-09-01)
 • No i racja.... polanka rozorana....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bajdzo(2007-09-02)
 • w jednej z wiat organizatorzy BXC zastali rano wielką końską KUPĘ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  śmierdziało(2007-09-02)
Reklama