UWAGA!

Złoto i srebro dla elbląskich Formacji (taniec)

 
Elbląg, Obie utytułowane formacje
Obie utytułowane formacje (fot. nadesłane)

Dwie Formacje, dwa tytuły - na rozegranych wczoraj w Siemianowicach Śląskich Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych tytuł Mistrza i Wicemistrza Formacji Standardowych powyżej 15. roku życia zdobyły dwie elbląskie formacje: Lotos-Jantar i Jantar Elbląg.

- W standardzie (nie muszę chyba tego szczególnie zaznaczać) formacja Lotos Jantar poza zasięgiem konkurencji. Było widać, że parkiet w Siemianowicach jest zdecydowanie za mały jak na ich możliwości - pisał w relacji na żywo na portalu Twist Service - Szymon Patrylak.
       Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch stylach: standardowym i latynoamerykańskim i dwóch kategoriach wiekowych (do 15 lat i powyżej 15 lat). Łącznie w zawodach udział wzięło 20 formacji, w tym dwie z naszego miasta.
       Tym razem obie elbląskie drużyny rywalizowały w tej samej kategorii wiekowej, powyżej 15 lat, jak zawsze w stylu standardowym i zajęły... dwa najwyższe miejsca, zdobywając tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski.
       Najpierw jednak elblążan czekała żmudna i długa droga. Tancerze wyjechali w piątek o godzinie 9 rano i na Śląsk jechali ponad 11 godzin. Po przyjeździe obie formacje czekały próby parkietu i przygotowania. Dziewczyny z Jantar Elbląg czesały się do 4 rano. Brak snu, długa droga nie wpłynęły jednak na jakość występów i oba zespoły na parkiecie spisały się na medal.
       Formacja Lotos – Jantar zaprezentowała się w znanym już programie „Tribute to Michael Jackson”, tym układem tancerze zdobyli w 2010 roku tytuł Mistrza Świata, a w roku 2011 wytańczyli Wicemistrza Świata. Tym razem po raz osiemnasty wytańczyli Mistrzostwo Polski. Jednak układ przeszedł kilka modyfikacji dlatego nawet fanów formacji może zaskakiwać.
       - Pokaz Lotos- Jantar to rzeczywiście światowy poziom, trudno będzie innemu zespołowi w Polsce dogonić Formację - mówi trener, Antoni Czyżyk - Wszystkie nasze założenia zostały zrealizowane, jestem zadowolony z prób i finałów. Formacje latynoamerykańskie powinny uczyć się od nas realizowania zasad tańca formacyjnego.
       Zdobywając najwyższe miejsce na podium formacja Lotos-Jantar tym samy nabyła prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Formacji Standardowych.
       Równie pozytywnie Antoni Czyżyk wypowiada się o drugiej formacji Jantar Elbląg. Kibicując głośno młodym latoroślom trener nabawił się chrypki.
       - Młody zespół to duża dynamika, pozytywna energia, świeżość na parkiecie i determinacja – chwali Antoni Czyżyk. – Tancerze wyszli na parkiet bez kompleksów i poszli na całość. Otrzymali od 6 sędziów II miejsce, od trzech sędziów - III miejsc. To naprawdę duży sukces. Tym bardziej, że pokonali wczoraj Formację Kadryl.
       Formacja Kadryl z Białegostoku, od 4 lat nie pozwalała odebrać sobie tytułu wicemistrza Polski. W ubiegłym 2011 roku uplasowała się też na 7 miejscu podczas Mistrzostw Świata Formacji Standardowych.
       - Młodzi spisali się bardzo dobrze – twierdzą starsi koledzy z Lotos-Jantar. – Formacja Kadryl, z którą musieli stoczyć bój to dużo bardziej doświadczony zespół i świetni tancerze. Młodzi podczas pierwszego występu byli zestresowani ale finał zatańczyli pięknie. Zdecydowanie mieli ciekawszą choreografię i muzykę niż konkurencja z Białegostoku.
       Formacja Jantar Elbląg zatańczy układ do muzyki zespołu The Beatles - "The Beatles - The Stars Reborn". Wszystko wskazuje na to, że w Elblągu rośnie nowe pokolenie Mistrzów tańca.
       - Lotos- Jantar powoli przekazuje pałeczkę młodszym zawodnikom – mówi Antoni Czyżyk. – Tancerze z Jantar Elbląg uczą się od starszych kolegów profesjonalizmu, we wszystkim: tańcu, strojach, fryzurach. Ponadto mają w sobie radość, determinację, świeżość i są niezwykle pracowici czyli posiadają wszystko aby odnieść sukces.
       Mistrzostwa Polski zakończyły się późnym wieczorem.
       Zmęczeni ale szczęśliwi tancerze bezpiecznie dotarli do Elbląga dziś rano.
       Tancerzom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!
       Współorganizatorem udziału tancerzy Lotos – Jantar w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
      
ZW, EJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama