Złoto i srebro juniorek KSW Tygrys (boks)

Elbląg, Złoto i srebro juniorek KSW Tygrys  (boks)

W dniach 29 września - 2 października w Grudziądzu odbył się VIII Puchar Polski Juniorek w Boksie. W zmaganiach o tytuł najlepszych w swych kategoriach wagowych brały udział także zawodniczki KSW Tygrys Elbląg Patrycja Gerka (48kg) i Patrycja Pszczółkowska (60kg). Obie wróciły z medalami.

Patrycja Gerka okazała się najlepsza w swojej kategorii wagowej,  zajmując pierwsze miejsce. W walce o wejście do strefy medalowej Patrycja wygrała jednogłośnie na punkty z Alicją Glapką (Włókniarz Kalisz), w półfinale pokonała przez TKO w drugim starciu Angelikę Żuraw (Wda Świecie), a w finale nie dała żadnych szans Michalinie Kryściuk (SKF Zielona Góra), wygrywając przez TKO w pierwszej rundzie.
       Patrycja Pszczółkowska także pokazała się z dobrej strony zajmując drugie miejsce. W półfinale po zaciętej walce stosunkiem głosów 2:1 wygrała z Julią Halicką (SKF Zielona Góra). W finale także po bardzo zaciętej, obfitującej w wymiany ciosów przez cztery rundy walce, podczas której obie zawodniczki pokazały zadziorność i nieustępliwość, lepszą w ocenie sędziów okazała się zawodniczka Wdy Świecie Weronika Balcer. Walka finałowa Pszczółkowska - Balcer została uznana za najlepszą Pucharu Polski Juniorek i obie zawodniczki otrzymały pamiątkowe puchary.