UWAGA!

Złoto w pięcioboju (lekka atletyka)

Zbigniew Kępiński z IKS Atak Elbląg został mistrzem Polski w pięcioboju lekkoatletycznym. Piąte miejsce w tych zawodach zajęła Elżbieta Statkiewicz, a szóste Anna Kondratowicz.

Skromna ekipa Ataku zajęła drużynowo siódme miejsce, uzyskując 8 754 pkt. Zwyciężył Gorzów Wielkopolski (19 954 pkt.) przed Lublinem (15 504 pkt.) i Grudziądzem (11 036 pkt.).
     Zbyszek Kępiński jest wyjątkowo utalentowanym zawodnikiem i udowadnia to w każdym starcie. W pięcioboju lekkoatletycznym dla osób niepełnosprawnych konkurencje dostosowane są do sprawności i stanu zdrowia uczestników. I tak aktualny mistrz Polski Zbyszek Kępiński startował w swoich koronnych konkurencjach rzutowych, czyli pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i oszczepem oraz w dwóch wyścigach na wózku: sprincie na 100 metrów i tym na dwa okrążenia stadionu (czyli 800 metrów).
     - Tylko kontuzja nie pozwoliła Eli Statkiewicz na zdobycie kolejnego medalu MP. Odnowiony przy skoku w dal uraz spowodował, że Ela uzyskała w pozostałych konkurencjach wyniki dużo poniżej jej możliwości - mówi trener Jerzy Dąbrowski. - Mimo tego nie zrezygnowała z dokończenia zawodów. Ela i Ania Kondratowicz rywalizowały w pięcioboju w następujących konkurencjach: skok w dal, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, biegi na 100 i 800 metrów.
     Mistrzostwa Polski połączone z Memoriałem Ryszarda Sawickiego w Pięcioboju Lekkoatletycznym rozegrane zostały w Grudziądzu.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama