UWAGA!

Złoty jubileusz klubu Orzeł

Elbląski Klub Sportowy „Orzeł” obchodzi 50-lecie istnienia, jego protoplastą był KS „Włókniarz”. W sobotę 26 maja w kinie „Orzeł” odbyło się jubileuszowe spotkanie działaczy, trenerów i sportowców z władzami województwa, miasta i przedstawicielami centralnych władz sportowych.

Elbląski „Orzeł” najczęściej kojarzy się z łyżwiarstwem szybkim, bo w tej dyscyplinie dochował się mistrzów Polski i olimpijczyków. Jego barwy reprezentowali między innymi Henryk Szandala, Mariusz Maślanka, Artur Szafrański, Jacek Wojtasik, Adela Mroske, Małgorzata Tomporowska, siostry Potynowskie, Maja Ufel i Ewa Wasilewska. Te piękne tradycje kontynuuje obecnie Ewelina Przeworska i Marta Wróbel, a także młodzież zdobywająca umiejętności nie tylko w łyżwiarstwie szybkim, ale również w short tracku, strzelectwie, wrotkarstwie, pięcioboju nowoczesnym czy strzelectwie.
     W czasie uroczystości jubileuszowej gratulacje i życzenia klubowi przekazali między innymi Anna Szyszka - wojewoda warmińsko-mazurski, Waldemar Buszan - dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele polskich związków sportowych, władz miasta i szefowie elbląskich klubów sportowych.
     Kazimierz Kowalczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, udekorował sztandar klubu Złotą Odznaką PZŁSz. Kilkadziesiąt osób uhonorowano odznaczeniami sportowymi i pamiątkowymi plakietami 50-lecia.
     W holu kina czynna była retrospektywna wystawa obrazująca historię KS „Orzeł” i osiągnięcia sportowe w okresie półwiecza jego istnienia. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości mieli okazję do wielu rozmów. Starsi z rozrzewnieniem wspominali dawne czasy. Dyskutowano także o przyszłości elbląskiego klubu „Orzeł”.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama