UWAGA!

Złoty medal dla Moniki Wołoszyn (judo)

 
Elbląg, Złoty medal dla Moniki Wołoszyn  (judo)

W ubiegły weekend (24-25 września) sześcioro zawodników UKS Tomita wzięło udział w XVIII Warsaw Judo Open – Międzynarodowym Pucharze Polski, który jest uważany za największy w Polsce i jeden z największych w Europie turniejów judo zaliczanych do elitarnej grupy European Top Judo Tournaments.

W turnieju walczyli zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: młodzików, juniorów młodszych i juniorów. WJO jest uważany za turniej selekcyjny do Kadr Narodowych dla Polskiego Związku Judo oraz dla Federacji Judo na Litwie, Łotwie i w Estonii. Dodatkowy prestiż zawodom dodała obecność gości honorowych. Wśród nich na trybunach zasiedli najwybitniejsi polscy judocy: dwukrotny mistrz olimpijski Waldemar Legień i mistrz olimpijski Paweł Nastula. 
       W Pucharze przez dwa dni na 10 matach wystartowało około 1500 zawodników z 30 państw w wieku od 13 do 19 lat. Wszystkie kategorie wagowe były bardzo mocno obsadzone, a w niektórych kategoriach było nawet ponad siedemdziesięciu zawodników. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i walczyli na tatami do ostatnich sekund, dając z siebie wszystko. Na tak mocnym turnieju każda wygrana walka cieszy, a nasi zawodnicy zwycięskich walk mieli aż 14. Jest to wynik, który cieszy i daje satysfakcję, mimo że nie wszystkie wygrane wystarczyły na zdobycie upragnionego medalu. Bardzo dużą niespodziankę swojemu trenerowi sprawiła Monika Wołoszyn, która po raz pierwszy wzięła udział w zawodach tej rangi i wywalczyła złoty medal Międzynarodowego Pucharu Polski. W drodze po medal Monika pokonała przez ippon zawodniczki z Czech, Polski, Łotwy i Niemiec.
      
       Wyniki naszych zawodników:

       junior
       Aleksandra Mazur - 52kg - 5 m
       Jakub Kowalski - 73 kg – walki eliminacyjne
       junior młodszy
       Bartosz Kordek - 66kg - 5 m
       młodzik
       Monika Wołoszyn - 48 kg - 1 m
       Dominik Filipowicz - 66kg - 9 m
       Kacper Wojciechowski - 81kg - walki eliminacyjne
      
       Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów. Czekamy na kolejne medale.
      
UKS Tomita
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama