Złoty medal Michała Łoniewskiego (boks)

W Ostrołęce zakończyły się 17. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie. Warmię i Mazury reprezentowali pięściarze z klubów Zatoka Braniewo, Kontra i Tygrys Elbląg, Mazur Ełk oraz Pirs Olsztyn. Na ostrołęckim ringu nasi bokserzy zdobyli sześć medali.

W turnieju mistrzowskim do rywalizacji przystąpiło 116 zawodników w wieku 18-19 lat. Po serii walk eliminacyjnych z dziesiątki pięściarzy z klubów Warmii i Mazur do strefy medalowej dotarło sześciu. Brązowe medale zdobyli: Maciej Piechota (60 kg) z Tygrysa Elbląg i Kamil Martewicz (51 kg) z Kontry Elbląg. Tytuły wicemistrzów Polski wywalczyli Paweł Czajka (54 kg) z Kontry Elbląg, Kamil Komar (60 kg) z Mazura Ełk i Paweł Kusiński (81 kg) z Zatoki Braniewo.
       Złoty medal w kategorii wagowej 75 kg zdobył Michał Łoniewski z elbląskiej Kontry, a jego klub w klasyfikacji klubowej zajął pierwsze miejsce ex quo z poznańskim Junior Boksem.